Zavrieť

Porady

DDP

Prosím, poraďte mi niekto. U nás vo firme máme uzatvorenú zamestnávateľskú zmluvu na základe ktorej nám prispievajú na DDP 300 Sk/mes. Zamestnanci si prispievajú tiež pevnou mesačnou čiastkou, ktorú im zrazím z výplaty a odvediem. V roku 2004 som to robila nasledovne: čiastka zamestnanca tvorila nezdaniteľnú časť a o 300 Sk (ktorú dal zamestnávateľ) som vo výplate navýšila daňový základ. Teraz na poslednú chvíľu mi poslal programátor novú verziu, kde daňový základ nie je navýšený o príspevok od zamestnávateľa. Viem, že to čo platí zamestnanec sa odráta až na konci roku 2005 v ročnom zúčtovaní (do výšky max. 12000), ale programátor ma presviedča, že 300 Sk, ktoré prispieva zamestnávateľ, sa už v roku 2005 nezdaňuje. Prosím, poraďte mi, či má pravdu, lebo ja som nikde o to nepočula, že prišlo k zmene. Prosím len rýchlo, lebo už robím výplaty.
Naposledy upravil Ingrid G. : 01.02.05 at 15:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Prosím, prosím, .... poraďte mi niekto: príspevok od zamestnávateľa na DDP sa v roku 2005 zamestnancovi zdaňuje alebo nie? Prosím, napíšte niekto, lebo neviem, ako mám urobiť výplaty. Ja si myslím, že sa naďalej zdaňuje, ale programátor tvrdí iné.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Aj ja si myslím, že sa zdaňuje. Nech Ti programátor ukáže § zákona, o ktorý sa opiera. Nič také som v zákonoch nenašla.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Zdaňuje sa určite - §5 ods.7 e) = "...oslobodené sú poistné na SDS ...." teda nie DDP a ani tu ani inde nenájdeš DDP to bolo vypustené už od 1.1.2004.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ďakujem pekne, potvrdilo sa, čo som si myslela. Veď dnes sa už takmer všetko zdaňuje a že by si daňový úrad nechal újsť dane z DDP (z príspevku od zamestnávateľa) - tak to sa mi nezdalo. Hlavne, keď sa to minulý rok zdaňovalo. Hľadala som aj v zákone, ale nič, čo by programátorove slová potvrdzovalo som nenašla. Idem mu hneď volať, držte palce, lebo včera zo mňa spravil blbca.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Pr. mzda za 1/2005 Pr.: Zamestnanec si sporí napr. 3000 Sk
    HM 40.000 Sk
    odvody -4.902 Sk
    nezd.č. -7.328 Sk
    príspevok+1.000 Sk
    od firmy
    --------------------------
    základ dane 28.770 Sk
    -19 % daň -5.466 Sk

    Čistá mzda: HM-odvody-daň-sporenie DDS t.j. ČM 26.632 Sk 1/05
    Naposledy upravil Lila : 03.02.05 at 06:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.