Zavrieť

Porady

Fialka a jej farby

Stáva sa mi, že pri pestovaní fialiek mám jeden rok v každom kvetináči pekné farby - ružové, biele, svetlo fialové, tmavo fialové alebo bordové kvietky. Na druhý alebo tretí rok je väčšina fialová. Ich pôvodná farba zmizla. Viete mi poradiť kde robím chybu? Mám ich nesprávne položené blízko seba, alebo v čom je problém? Ďakujem za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Som zvedavá, či niekto vie, prečo je to tak. Ja mám tiež rôznych farieb, držia sa už roky rokúce tej svojej a neovplyvňuje ich "sused". Jediná, ktorá sa "prefarbila", bola pôvodne biela a keď som ju presťahovala ku farebným, asi tak o tri mesiace najprv v strede sa objavili listy tvaru aj zafarbenia ako u ružovej (okolo nich ďalej rastú také, čo patria bielej) a teraz čakám, akú farbu budú mať kvety.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Myslím si, že je to spôsobené opeľovaním. Jednoducho peľ prenesie na svojom tele rôzny hmyz ( včela, ktorá sa občas dostane do izby, mucha a pod.)z jedneho kvetu na druhý.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    to by zaujímalo aj mna, stále obdivujem tie krásne foto, kde sú fialky rôznych farieb pri sebe
    aj ja som mala asi 4 farby a teraz už mám len fialkové...
    poradte prečo je to tak?...

    owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

    owecka27
    ja mám doma tiež fialky rôznych farieb..ale toto čo tu spomínate sa mi nestalo.
    a mám aj 4 farby na jednom okennom parapete

    zaujímavé

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Ja mám v jednom kochlíku ružovú a fialovú fialku už nejaký ten rok. Farby sa nezmenili. Len čisto biela vedľa nich sa mi zmenila na bielu s fialkovými okrajmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.