Zavrieť

Porady

účtovanie a evidencia grantov v JU (OZ)

Ahojte,

potrebujem poradit ako evidovat granty v JU.

Peniaze z grantu nam chodia na zaklade ziadosti o plabu. Mam tuto ziadost evidovat v knihe pohledavok? Niesom si ista, kam to vlastne zaradit, pretoze sa jedna o predfinancovanie vydavku, tedy de facto zalohu. Keby to ale bola prijata zaloha, pak by to nebola pohledavka ale zavazok. Co s tim?

Kam zauctovat takuto platbu v penaznom deniku? Zatial to mam v prijmoch pod dotaciami. Neviem si predstavit uctovat to cez priebezne pozky a preuctovat to koncom roku a lebo az po 2 rokoch, ked sa to bude uzatvarat.

Eviduje sa niekde celkova castka grantu uvedena v zmluve?

Vopred velmi pekne dakujem!

Plasmuska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja by som si asi celkovu ciastku grantu uvedenu v zmluve zadala ako pohladavku do knihy pohladavok. Pokial vam pride preplatena nejaka ziadost o platbu tak tu ciastku, ktora vam pride by som dala ako splatku pohladavky. Uctujem sice granty iba v podvojnom uctovnictve takze uvazujem v teoretickej rovine. Pokial vam neprejdu vsetky vydavky ako opravnene to znamena ze aj po poslednej preplatenej ziadosti sa vam sumu v zmluve nebude rovnat preplatenym ziadostiam tu sumu ktora tam ostane by som len internym dokladom dala ako vydavok neovplyvnujuci zaklad dane - hotovost ani banku vam to neovplyvni a dan tiez nie s komentarom ze teda to boli neopravnene vydavky.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Samozrejme jednotlive preplatene ziadosti budu pre vas prijmami ktore nie su predmetom dane a vydavky ku nim ako nedanove. Je potrebne nejakym sposobom odlisit uctovanie grantu na samostatnom stredisku aby bolo kedykolvek mozne predlozit kontrolnemu organu vsetky vydavky za tento grant ktore by sa mali rovnat tym uplatnenym v ziadostiach.

    účtovanie a evidencia grantov v JU (OZ)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.