Zavrieť

Porady

EXCEL záhada

Ahojte
prosím Vás pomôžte mi s týmto problémom v exceli, bunka má formát číslo a predsa ju nedokáže spočítať. Keď to fyzicky prepíšem už je všetko OK. Problém je v tom že ja mám tých hodnôt veľa takže všetky ich prepisovať sa mi nedá.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    Hlavny problem tam je, ze v bunke A2 mas uvedene cislo s medzerou a medzery cislo nemoze obsahovat, aby sa s nim mohlo pracovat ako s cislom.

    m6692 je offline (nepripojený) m6692

    m6692
    Ahoj
    ďakujem, to že je tam medzera som aj ja myslel že môže spôsobovať problém, ale aj vtedy keď má bunka formát čísla? Je možné nejako hromadne tieto medzery odstrániť?

    Ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Tá medzera to nespôsobuje, bežne pracujem s číslami kde sú tisícky oddelené a excelu to nevadí

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Samozrejme. V menu: Upravy-Nahradiť a tam zadaš vyhladať a dáš medzeru a nahradiť nevyplniš nič. A nahradíš všetko.

    Maros75 je offline (nepripojený) Maros75

    Maros75
    tie cisla tam boli nahodene ako texty, takze zmena formatu ti nasledne nepomoze
    v exceli je funkcia na vymenu znakov CTRL-H
    v celom stlpci zamen ciarku za bodku

    bohuzial som neprisiel na sposob ako odstranit medzeru...jedine ju vymazat

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    liba2 Pozri príspevok
    Tá medzera to nespôsobuje, bežne pracujem s číslami kde sú tisícky oddelené a excelu to nevadí
    Ale to máš formát nastavený excelom ktorý ti oddelí tisícky. Ak tá tabulka bola exportovaná z nejakého iného softu alebo z textoveho dokumentu, tak sa to tak môže chovať a vtedy nepomôže zmeniť formát, lebo ten tú medzeru textovú už nahodeného čísla neodstráni. Niekedy sa pri exportovaní vyskytujú čísla kde sú desetinné miesta oddelené pre zmenu bodkou a tiež sa nedajú sčiťovať. Treba potom zmeniť bodku za čiarku a už to ide.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Cez spominanu funkciu Ctrl+H to ide,ale tu medzeru treba skopirovat z tej bunky a tak to dat nahradit. cize rucne napisat medzeru, ale skopirovat ju priamo z tej bunky a nahradit za nic (teda spodne pole nevyplnat), a dat nahradit vsetko

    m6692 je offline (nepripojený) m6692

    m6692
    Pidgey Pozri príspevok
    Cez spominanu funkciu Ctrl+H to ide,ale tu medzeru treba skopirovat z tej bunky a tak to dat nahradit. cize rucne napisat medzeru, ale skopirovat ju priamo z tej bunky a nahradit za nic (teda spodne pole nevyplnat), a dat nahradit vsetko
    Ďakujem takto ako si to opísal to funguje, ináč bolo to importované z TXT súboru.
    Ešte raz ďakujem veľmi si mi pomohol.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    za malo, len doplnam -svoj preklep "cize rucne napisat medzeru" = "cize NIE rucne napisat medzeru"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.