Zavrieť

Porady

EXTERNE STUDIUM - POVINNOSTI

Dobry den, chcem sa opytat co musim urobit ak: Mam za sebou prvy rocnik studia na VS - TU v Kosiciach. Studovala som denne a od nasledujuceho rocnika (t.j. druhy rocnik) som podala ziadost o prestup na externu formu studia. Ziadost mi schvalili, zapis je 31.8. Ako to teraz je? Musim sa prihlasit na urad prace? Do kolkych dni? A ako je to so zdravotnou poistovnou? Do kolkych dni od zapisu tam musim ist? Mam prilezitost pracovat, ale co je pre mna vyhodnejsie? Zmluva alebo na dohodu? A takisto co je vyhodnejsie pre zamestnavatela? Ake poplatky musim platit a co vsetko k tomu patri, kedze uz som relativne dospela. DAKUJEM!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

externistka Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa opytat co musim urobit ak: Mam za sebou prvy rocnik studia na VS - TU v Kosiciach. Studovala som denne a od nasledujuceho rocnika (t.j. druhy rocnik) som podala ziadost o prestup na externu formu studia. Ziadost mi schvalili, zapis je 31.8. Ako to teraz je? Musim sa prihlasit na urad prace? Do kolkych dni? A ako je to so zdravotnou poistovnou? Do kolkych dni od zapisu tam musim ist? Mam prilezitost pracovat, ale co je pre mna vyhodnejsie? Zmluva alebo na dohodu? A takisto co je vyhodnejsie pre zamestnavatela? Ake poplatky musim platit a co vsetko k tomu patri, kedze uz som relativne dospela. DAKUJEM!
V zdr. poisťovni predlož potvrdenie o návšteve štúdia, štát je platitelom zdr.poistenia aj za externých študentov, nemusíš sa evidovať na úrade práce. Aj externý študent má štatút študenta. Môžeš pracovať na pracovnú zmluvu alebo akýkolvek druh dohody-výhodná je dohoda o brigáde študenta. Príjem z dohody nie je obmedzený, za rok 2010 nemusíš podávať ročné zúčtovanie zdr. poistenia. Čo bude platiť od 1.1.2011 ...
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
modroocko1111 modroocko1111

modroocko1111 je offline (nepripojený) modroocko1111

Dobry deň.. Ja mám trošku iný problém chcela by som prestúpiť z externej formy na dennu formu v tom istom odbore. Ale neviem co by som mala napisat do dovodov neviete mi poradit co by mi pomohlo?? Prestupit chcem kvoli socialnemu stipendiu ktore by som mala dostat. dakujem
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

prestupit sa da len po ukonceni rocnika, neda sa prestupovat hocikedy, respektive po semestry (to je dufam jasne)
Prosim Vas slecny a naco mate na fakulte studijne oddelenie ??
0 0
modroocko1111 modroocko1111

modroocko1111 je offline (nepripojený) modroocko1111

dakujem za odpoved ktora mi vlastne nic nedala. samozrejme ze som sa na fakulte mojho odboru informovala a mam dokonca aj tlacivo ale si predstavte treba ho aj vyplnit zakladne udaje urcite viem samozrejme skor som chcela vediet udanie dovodu ktory lepsie obstoji alebo skusenost niekoho kto takto prestupil dakujem kata
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Napisal by som, ze mi nepostacuje rozsah prednasok a cviceni a pod. Na studijnom by ti mali vediet povedat, ci ti prestup vedia spravit bez problemov (u mna to bolo bez problemov, dokonca toto tlacivo o ktorom pises som vypisoval na zapise a na kolene (resp. na kamaratovom chrbte )).
Neviem sice kde studujes (to je vlastne jedno) ale ak si externystka a po pri tom si nezamestnana, tak samozrejme podporu nedostanes, ale socialne by ti malo platit a to celkom dost za to ze sa vzdelavas cca 120€/mes
Najprv navstiv socialne a tam sa informuj, je mozne ze ti vypocitaju aj inu sumu, potom si to vynasob x12, zisti ake by si dostala stipendium na obidva semestre, odrataj stravu, + ubytovanie + kulturu a pod. a potom uvidis co sa ti viac vyplati
Ja som tiez chodil na denne a prestupil som na ext. a uz nikdy by som sa na denne nevratil, denne malo pre mna len same nevyhody ako z hladiska studijneho, tak z financneho, proste z kazdej stranky bolo nevyhodne
0 0
modroocko1111 modroocko1111

modroocko1111 je offline (nepripojený) modroocko1111

Veľmi pekne ti ďakujem za odpoveď... ja som sa práve o sociálno štipendium informovala a k tomu budem dostavat aj sirotske kedze uz nemam jedneho z rodicov to robi pre mna denne studium atraktivne... jj isto sa tam zastavim.. uz som tam raz bola tak najblizsie ked tam odnesiem ziadost sa skusim opytat ako to vidia.. pretoze som pocula ze na externe prelozia kazdeho kdezto na denne to zavisi od inych parametrov.. dikes
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Skor som pocul, ze je strasne vela externistov a chcu znizit ich pocet, cize s prelozenim na denne studium by problem nemal byt
0 0
studium studium

studium je offline (nepripojený) studium

To nie je pravda ,ze za externistu plati zdravotne poistenie stat!!!
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

studium Pozri príspevok
To nie je pravda ,ze za externistu plati zdravotne poistenie stat!!!
odkial máš tú istotu ?

Prever si svoje tvrdenie v prísl. ZP (samozrejme závisí od veku externistu).
0 0
studium studium

studium je offline (nepripojený) studium

veronikasad Pozri príspevok
odkial máš tú istotu ?

Prever si svoje tvrdenie v prísl. ZP (samozrejme závisí od veku externistu).

Vysokoškolské štúdium
Od 1. januára sa za nezaopatrené dieťa považuje študent do dovŕšenia 26. roku, ktorý je na prvej vysokej škole. To neplatí, ak ide o externistu, alebo ak presiahol štandardnú dĺžku štúdia.
Ostatní sa musia prihlásiť ako samoplatitelia a do 8. februára zaplatiť prvý preddavok vo výške 46,06 eura.
Interný doktorand je poistencom štátu, ak neprekročil štandardnú dĺžku štúdia
a nemá už vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa alebo nedovŕšil 30 rokov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

studium Pozri príspevok
Vysokoškolské štúdium
Od 1. januára sa za nezaopatrené dieťa považuje študent do dovŕšenia 26. roku, ktorý je na prvej vysokej škole. To neplatí, ak ide o externistu, alebo ak presiahol štandardnú dĺžku štúdia.
Ostatní sa musia prihlásiť ako samoplatitelia a do 8. februára zaplatiť prvý preddavok vo výške 46,06 eura.
Interný doktorand je poistencom štátu, ak neprekročil štandardnú dĺžku štúdia
a nemá už vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa alebo nedovŕšil 30 rokov.
môžeš prosím priložiť príls. § Zákona o zdr. poistení (pretože nepíšeš pravdu)
0 0
studium studium

studium je offline (nepripojený) studium

veronikasad Pozri príspevok
môžeš prosím priložiť príls. § Zákona o zdr. poistení (pretože nepíšeš pravdu)

To som si ja nevymyslela skopirovala som ti co som nasla bolo to na ekonomika.sme.sk a plati to od 1. aprila
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Štát je platiteľom poistného za
- nezaopatrené dieťa - za nezaopatrené dieťa sa považuje dieťa, ktoré študuje aj externou formou štúdia do veku 26 rokov
- za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba do dovŕšenia 30 roku veku, ktorá študuje na vysokej škole najdlhšie do získania vysokoškolského vzdelania druhého stupňa, okrem externej formy štúdia - nad 26 rokov je nezaopatreným dieťaťom ak neštuduje externou formou
4 0
studium studium

studium je offline (nepripojený) studium

Prosim vas chcem sa opytat ak som bola vylucena zo studia a v auguste nastupujem na dalsiu skolu pocas tej doby si musim platit zdravotnu sama a musim nieco platiti aj do socialnej poistovne???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

studium Pozri príspevok
Prosim vas chcem sa opytat ak som bola vylucena zo studia a v auguste nastupujem na dalsiu skolu pocas tej doby si musim platit zdravotnu sama a musim nieco platiti aj do socialnej poistovne???
ako - do zápisu sa musíš prihlásiť v prísl. zdr.poisťovni ako samoplatitel (na základe dokladu o ukončení štúdia). Mesačne platíš 46,06€.
0 0
studium studium

studium je offline (nepripojený) studium

veronikasad Pozri príspevok
ako - do zápisu sa musíš prihlásiť v prísl. zdr.poisťovni ako samoplatitel (na základe dokladu o ukončení štúdia). Mesačne platíš 46,06€.
A okrem tej zdravotnej uz nemusim nic platit?
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

studium Pozri príspevok
A okrem tej zdravotnej uz nemusim nic platit?
nie nemusíš, ostatné je dobrovoľné.
0 0
studium studium

studium je offline (nepripojený) studium

aspon nieco a dakujem
0 0
renka45 renka45

renka45 je offline (nepripojený) renka45

studium Pozri príspevok
To nie je pravda ,ze za externistu plati zdravotne poistenie stat!!!
toto nie je pravda, do 26 rokov si po zdokladovaní štúdia externou formou sa zdravotné neplatí, mne už aj dokonca poslali šek z VZP, kde som mala zaplatiť okolo 140 eur na 3 mesiace, lebo ma vyradili z UPSVaR-u. No potom som si to s tým potvrdením o návšteve školy stornovala ten poplatok. len je tam podmienka do 26 rokov.
0 0
Vladka21 Vladka21

Vladka21 je offline (nepripojený) Vladka21

Ja sa chcem spýtat či do žiadosti o prestup na externé štúdium treba udať aj dôvod prestupu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať