Zavrieť

Porady

Obedňajšia prestávka.

Dobrý deň, vedel by mi niekto odpovedať na otázku ohľadom prestávky na obed? Som zamestnaná v štátnej správe a trpím celiakiou, nakoľko u nás v stravovacom zariadení nie sú schopný poskytnúť mi obed, stravujem sa doma. Je čas 30 minút na obed prerušenie práce a musím sa zapísať do knihy dochádzky ak táto doba nie je platená.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, je to prerušenie práce, nezaratáva sa do PČ. Evidencia je potrebná.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ako písala Tweety je potrebné sa zapísať. Z hľadiska BOZP ak sa Ti niečo stane počas obednej prestávky - a ty opúšťaš nie len pracovisko ale aj budovu. Je to podstatné pri pracovných úrazoch.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    V dnešnej dobe nie je predsa problém si doniesť do práce jedlo pripravené doma. V štátnej správe sú chladničky pre zamestnancov, tak isto kuchynky na zohriatie prineseného jedla. Takto robia stovky ľudí s rôznymi dg., ktorí pracujú v priemysle a nemajú výsadu ísť domov sa najesť. Podľa ZP je prestávka na jedlo 30 minút. K otázke, pri odchode sa treba zapísať, aj keď prestávka na jedlo nie je platená. Mimochodom, koľko trvá cesta domov a späť?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Zrejme vyvára mamička.
    Kloudy Cesta domov mi trvá 5 minút, kuchynku nemáme a chladničky majú len na vedení. Nepýtala som sa na dobu , ktorú dodržím. Čas na obed je súkromná vec a zamestnanec má na ňu právo a je jedno ako ju využije. ďakujem za odpoveď . Otázka bola či je potrebné sa písať.
    misoft Obráť sa na vedenie s požiadavkou na zriadenie kuchynky pre zamestnancov pre toto zdravotné obmedzenie (a nielen pre nich....) - už len z hľadiska prístupu k zamestnancom..... Ak však to neurobí, nie je to povinný robiť, v tom prípade - to čo písali vyššie....
      zbaliť

    Obedňajšia prestávka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.