Zavrieť

Porady

tvrdohlavý PC

prosím o radu, či sa dá robiť niečo v situácii, obrázok ktorej prikladám. Podotýkam, že mi nejde spustiť ani jedna z ponúkaných možností.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

willma Pozri príspevok
prosím o radu, či sa dá robiť niečo v situácii, obrázok ktorej prikladám. Podotýkam, že mi nejde spustiť ani jedna z ponúkaných možností.
Ak neide spustiť ani v núdzovom režime, tak bohužiaľ najpravdepodobnejšie budú pošahané aelbo vymazané niektoré systémové súbory a zostáva len buď spustiť recovery Windowsu alebo znovu preinštalovať Windows.

Pri novoinštalácii nedaj formátovať disk, tým nestratíš dokumenty, ktoré si tam mala uložené.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Vďaka, ale ono to má ešte jeden zádrhel, aj keď som vložila inštalačné CD, originál zakúpený s PC , nejako to ani nekýchne :-(
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

ten obrazok nenesie ziadne informacie, ide o systemovy hlasku, pri nabehu Windows XP. tato hlaska sa objavuje velmi casto, aj pri beznom vypadku napajania.
skor by ma zaujimalo co to urobi po zvoleni Spustit beznym sposobom. okamzite nasleduje reset s prebliknutim modrej obrazovky, nabehne aspon prihlasovacia obrazovka, po prihlaseni sa resetuje?
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

willma Pozri príspevok
Vďaka, ale ono to má ešte jeden zádrhel, aj keď som vložila inštalačné CD, originál zakúpený s PC , nejako to ani nekýchne :-(
v biose nastavit primarnu bootovaciu jednotku CDrom.

pri zapinani pc stlacit klavesu Delete. a hladat First Boot device. ked napisete aky mate bios tak napiseme celu cestu :-)
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

spustí sa obrazovka ako pri nabiehaní prebehnú neajké systémové údaje a potom nabehne obrazovka, ktorú som pripojila. Pri Spustiť bežným spôsobom sa to po reštarte opakuje, jednoducho sa nedostanem ďalej
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mam x pocet preinstalacii windowsov za sebou. Myslim, ze bude rozumne vybrat disk, na inom pozalohovat co treba urobit novu instalacii po preformatovani disku.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

duves Pozri príspevok
Mam x pocet preinstalacii windowsov za sebou. Myslim, ze bude rozumne vybrat disk, na inom pozalohovat co treba urobit novu instalacii po preformatovani disku.
Fajn, varím dobrú kávu .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
willma Pozri príspevok
Fajn, varím dobrú kávu .
Uf, tak to by som doma nevysvetlil.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

duves Pozri príspevok
Uf, tak to by som doma nevysvetlil.
Kľudne prídi aj s polovičkou, mi ťa trošku poohovárame a ty sa budeš zatiaľ venovať PC
0 0
3MMM 3MMM

3MMM je offline (nepripojený) 3MMM

Ahojte,
Mám problém s pripájaním príloh do e-mailu, vždy keď sa o to pokúsim zamrzne mi PC. Taktiež mi nejdú pripájať fotky na internet (tiež mi zamrzne PC), mohli by ste mi prosím niekto poradiť ako tento problém vyriešiť? ďakujem.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

nejakou náhodou som sa dostala k tomuto údaju: Bios version P4V88 BIOS P1.60. A inak po odpojení HD sa PC snažil nainštalovať Wind. ale po opätovnom pripojení sa na mňa vybodol .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
willma Pozri príspevok
nejakou náhodou som sa dostala k tomuto údaju: Bios version P4V88 BIOS P1.60. A inak po odpojení HD sa PC snažil nainštalovať Wind. ale po opätovnom pripojení sa na mňa vybodol .
P4V88 je typ matičnej dosky v tvojom PC a nie je to pouzitelne pre riesenie problemu:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=p4v88
Apropo, ty na pentiu 4 mas akoze nieco ako win98, ci ME?
Preco nie XP-ko?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

mám XP :-(, a aj tak som z toho všetkého jeleň, zatiaľ mi to vychádza tak, že kúpim nový HD a ten pôvodný uložím k ľadu a vo vhodnej dobe ho dám zreparovať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
willma Pozri príspevok
mám XP :-.
Tak spusti instalacne CD a urob opravu operacneho systemu.

willma Pozri príspevok
zatiaľ mi to vychádza tak, že kúpim nový HD a ten pôvodný uložím k ľadu a vo vhodnej dobe ho dám zreparovať.
HDD zreparovat? a ako?
Novy disk moze byt aj SATA II, mas tam 2 rozhrania na pripojenie takych diskov.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Já veru neviem, ja som len užívateľ, a ten PC nie je blbuvzdorný
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pockaj, teda nevies nastartovat z CD/DVD mechaniky?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

po odpojení HDD, začne nabiehať nová inštalácia, ale domnievam sa, že vzhľadiom k tomu, že to je odpojené, nemôže pokračovať. Po napojení HDD späť, PC reštartuje a som pri tej peknej čiernej obrazovke foto ktorej som prikladala na úvod.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
willma Pozri príspevok
po odpojení HDD, začne nabiehať nová inštalácia, ale domnievam sa, že vzhľadiom k tomu, že to je odpojené, nemôže pokračovať. Po napojení HDD späť, PC reštartuje a som pri tej peknej čiernej obrazovke foto ktorej som prikladala na úvod.
Takze, HDD musi byt zapojeny VZDY!

Ak chcete systém Windows XP preinštalovať spustením počítača z disku CD so systémom Windows XP, postupujte nasledovne:
1. Vložte disk CD so systémom Windows XP do jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM počítača a potom reštartujte počítač.
2. Keď sa na obrazovke zobrazí hlásenie o možnosti zavedenia z disku CD po stlačení ľubovoľného klávesu, stlačte ľubovoľný kláves, aby sa počítač spustil z disku CD so systémom Windows XP.

Poznámka: Počítač musí byť nakonfigurovaný tak, aby ho bolo možné spustiť z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM. Ďalšie informácie o konfigurácii počítača pre spúšťanie z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM nájdete v dokumentácii k počítaču alebo vám ich poskytne výrobca počítača.
Standartne sa to robi cez klaves "Delete" a dostanes sa do nastaveni BIOS. Treba aktivovat prve zariadenie na zavedenie OS ako CD ROM. Vystup, zavri nastavenie BIOS-u a potvrd zmeny. Nastava restart.
3. Na obrazovke Vitajte v systéme Windows XP sa zobrazí nasledovné hlásenie:
Táto časť inštalátora pripraví systém Windows XP spoločnosti Microsoft na spustenie na vašom počítači.

Ak chcete spustiť inštaláciu systému Windows XP, stlačte kláves ENTER.

Ak chcete opraviť inštaláciu systému Windows XP pomocou konzoly na obnovenie, stlačte kláves R (TOTO BUDE TVOJA VOLBA, NIE INA!!!)

Ak chcete ukončiť inštaláciu bez inštalácie systému Windows XP, stlačte kláves F3.
Stlačením klávesu ENTER nainštalujte systém Windows XP.
4. Na obrazovke Licenčná zmluva systému Windows XP prijmite licenčnú zmluvu stlačením klávesu F8.
5. Uistite sa, že v poli je vybratá aktuálna inštalácia systému Windows XP, a stlačením klávesu R opravte systém Windows XP.
6. Pomocou pokynov na obrazovke preinštalujte systém Windows XP. Po opravení systému Windows XP sa pravdepodobne zobrazí výzva na opätovnú aktiváciu vašej kópie systému Windows XP.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Vďaka za radu, dnes popoludní vyskúšam a buď poďakujem ešte raz a tentokrát z domu, alebo zajtra budem pokračovať v riešení
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tak to vyzerá, že počítač mi ukázal, že na mňa kašle úplne, včera nešiel spustiť vôbec. Vyzerá to na odborný servisný zásah, ktorému som sa chcela vyhnúť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať