Zavrieť

Porady

Nezodpovední vodiči

Dobrý deň
Ako postupovať proti nezodpovedným referentským vodičom, ktorí svojou bezohľadnou jazdou (napr. Škoda Fabia Combi, jazda po verejných komunikáciách nad 160 km/h) ohrozujú seba , posádku vozidla, ako aj majetok spoločnosti.
Na všetkých vozidlách máme namontovaný monitorovací systém GPS, ktorý pri prekročení rýchlosti nad hranicu 90 km/hod odošle na dopravu email kde sú tieto údaje zobrazené.
Nezodpovedným vodičom zasielam email o tom že porušujú PCP a že ohrozujú život svoj ako aj život posádky vozidla.
Zaujímajú ma, nie len sankcie, ale aj prevencia v zmysle zákonov a vyhlášok, aby sme sa mohli ako spoločnosť, v prípade nešťastia brániť.

Ďakujem za vecné pripomienky ... Dodo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    odobrat vozidlo?
    a nech jazdi na vlastnom..

    je 410 000 nezamestnanych, isto najdes normalnejsieho cloveka..

    edit:
    hehe, mozno email "ahoj, vies, na tvoje miesto caka cca 10 000 ludi, tak ak nechces jazdit normalne..."

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    V spomínanom prípade pracovník používa vozidlo pri výkone svojho povolania a zadokumentovaný priestupok,proti pravidlám cestnej premávky, by som zohĺadnil ako porušenie pracovnej discipliny, spomínaný prípad /jazda v 160 km/h/ by som zaradil medzi obzvlášť hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
    O tom ako treba postupovať pri porušení pracovnej disciplíny sa dúfam nemusím rozpisovať.

    A hranicu prekročenia rychlosti,pre zadokumentovanie by som posunul napr.na 105 km/h
    lebo neda sa pri jazdení realne stále dodržiavať presne 90 km/h
    Naposledy upravil Indeed : 07.03.12 at 04:05

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    zaviedol by som vnútropodnikové pokuty podľa sadzobníka polície. To vieš ak sa vráti zo služobky a zistí že má plat nula, ale aby to neprešlo do opačného extrému, bude dodržiavať predpisy a vybaví nulu a čo by stihol jeden deň bude vybavovať tri dni (veď predpisy nepustia)
    MOžNO BY MALI CHODIť VLAKOM

    Nezodpovední vodiči

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.