Zavrieť

Porady

Môžem dať odpojiť elektriku vo svojom byte?

Vie mi niekto poradit či mozem dat odpojit elektriku vo svojom byte, ked tam byva manzelka, s ktorou som v rozvodovom konani a byt nespada do BSM (zdedil som ho)? dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Keď ju nebudeš platiť, odpoja ťa aj sami.
    Ak ju platí manželka, prečo ju vypínať ? Ale to už je o inom...

    Ak je byt Tvoj, tak ako majiteľ si so svojim bytom asi môžeš urobiť,čo uznáš za vhodné.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Otázkou je, čo tam robí manželka (budúca ex-), ak byt je výlučne tvojim vlastníctvom - to len tak na okraj.
    Ale v podstate, ak si zapísaný u energetikov ako odberateľ ty, tak ty môžeš požiadať o zrušenie odberného miesta a odpojenie od prívodu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Najprv, zadávaj poriadne otázku, aby bolo jasné, o čo ide. O radu tu prosia všetci.

    Manželka je stále tvoja manželka a má právo v byte bývať. Preto ho má aj právo riadne užívať. Videla som práve judikatúru z ČR, že po rozvode má nárok na náhradný byt, ak keď tento je len tvoj, čo v dnešnej dobe nie je problém zabezpečiť (stačí nájom). Z toho by ale vyplývalo, že aj po rozvode, kým nebude mať ponúknutý náhradný byt, má právo riadne užívať ten tvoj.

    Môžem dať odpojiť elektriku vo svojom byte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.