Zavrieť

Porady

Rotarovirus

Ahojte,

viete mi bez emócií napísať, či sa oplatí dať očkovať proti rotarovírusom a pri prvom očkovaní či využiť 10-zložkovú vakcínu (čo je zadara) alebo 13-zložkovú?

P. s.: ide o 3-mesačné dieťa.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    treba len pamätať na to, že ak sa rozhodnete očkovať, tak treba očkovať v plnom zdraví dieťaťa, teda nesmie mať žiadne soplíky a pod., teda nesmie byť nejakým ochorením oslabené. Inak je rozhodnutie na Vás rodičoch.

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    lenže očkovať sa na rotavírus ?
    rotavírus - hnačkový vírus, zápaly v čreve, je to časť tráviaca a vylučovacia...
    horšie ale je, keď nespôsobí žiadne príznaky zhoršenia stavu v týchto oblastiach tela, ale sa presídli do iných častí tela, kde môže spôsobiť zmeny v štítnej žľaze, hrdelných lymfatických uzlinách, resp v CNS,... , ale tam sa to prejaví na správaní, fóbiach, úzkostiach, hyperaktivite, ale nikdy nie sám, vždy v súčinnosti s plesňami, herpesvírusom, staphilokokom, atď
    Ale očkovanie by som neodporučil. zbytočne mať v tele neprirodzené veci, radšej zachovať prirodzenejšiu stravu, a z toho pocit nie umelej tvorby imunity...

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Soplíky ustupujú, očkovať sa bude budúci týždeň. Len to rozhodnutie je asi také ako si vybrať či chcem aby v našej telke bol integrovaný obvod C5564 alebo C5563 (keď sa tomu nerozumiem, môžem mať k tomu aj sto príručiek). Zaujíma ma názor nestranného odborníka.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    No,Tvoje dieťa,Tvoje rozhodnutie,Tvoja zodpovednosť.Vidíš ako je dobre,že o povinnom očkovaní nemusíš rozhodovať? :-))

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Ba práve ešte aj pri povinnom očkovaní sa musím rozhodnúť, či "10-zložková" vakcína, ktorá je zdarma alebo "13-zložková" vakcína, ktorú treba zaplatiť. Čert to ber tie peniaze, len či to nie je len nejaký marketingový ťah s tými 3 zložkami.
    A všetky prospekty, ktoré nám dala pediatrička, sú zaplatené farmaceutickými firmami.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Letko Pozri príspevok
    Ba práve ešte aj pri povinnom očkovaní sa musím rozhodnúť, či "10-zložková" vakcína, ktorá je zdarma alebo "13-zložková" vakcína, ktorú treba zaplatiť. Čert to ber tie peniaze, len či to nie je len nejaký marketingový ťah s tými 3 zložkami.
    A všetky prospekty, ktoré nám dala pediatrička, sú zaplatené farmaceutickými firmami.
    Ty si dobrý a kto ich asi tak má platiť ked nie farma firmy?

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Veď hej, máš pravdu. Preto som to napísal, lebo názory v tých letákoch sú jednostranné. A som rád, že ste sa ako lekári zapojili. A kto sa má tomu rozumieť lepšie ako vy?

    pe84 je offline (nepripojený) pe84

    Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac pe84
    ja som sa radila s kamoskou co robi v lekarni a ona mi poradila, nech nedavam ziadne komercne ockovania, teda tie mimo povinnych, ze su to zbytocnosti na vylakanie penazi, ale proti rotavirusom som dala obe deti, lebo tych som sa fakt bala, ale ostatne veci nic navyse nedavam...

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Nie som lekar, ako BXL, iba pomocnik pri roznych pracach, ale myslim si, ze pes je zakopany v DNA. Ak ma decko zapisanu spravnu imunitnu reakciu na mikroby, ktorymi sa vakcinuje, netreba ho ockovat. Ak nema, neviem posudit, ale asi by bolo vhodne ockovanie vykonat. Cize ockovanie a podavanie liekov by malo byt podmienene stavom DNA, co je hudba buducnosti a BXL bude mat stale robotu, pokial nevymyslia lekarske roboty. :-)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misomiso Pozri príspevok
    Inak, jestvuje aj nejky Rotaryklub. To ma s tym nieco spolocne?
    ....týýýýýý brďo .......

    TY , taký svetobežník nevieš , že je to v podstate klub snobov , po celom svete plno pobočiek ????? ....neverím....



    Očkovanie a klub ... nuž , asi dosť spoločného tam nebude .....
    alabut Snobi = virus.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Očkovanie a klub ... nuž , asi dosť spoločného tam nebude .....[/QUOTE]
    No až tak by som nevravela, sú naočkovaní ale snobstvom.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    buchač Pozri príspevok
    ....týýýýýý brďo .......

    TY , taký svetobežník nevieš , že je to v podstate klub snobov , po celom svete plno pobočiek ????? ....neverím....



    Očkovanie a klub ... nuž , asi dosť spoločného tam nebude .....
    Ako sa to vezme, ako sa to vezme ...
    http://www.republicoftogo.com/Toutes...otary-mobilise
    Polio : le Rotary mobilisé





    A quelques jours du lancement de la campagne synchronisée de vaccination contre la poliomyélite, la commission nationale « Polio Plus » du Rotary a offert jeudi au ministère de la Santé un lot d’équipements et de pièces de rechanges pour la chaîne de froid.
    Komlan Mally, le ministre de la Santé, a exprimé la reconnaissance du gouvernement pour l’aide apportée par le Rotary.
    Evalué à 89 millions de Fcfa, ce don est composé de congélateurs et de réfrigérateurs, de porte vaccins, de glacières, de thermomètres, de mèches, de brûleurs et de verres.
    Germais Tomegah, le président de « Polio Plus », a souligné que le Rotary entendait poursuivre son combat contre la poliomyélite au Togo. « Nous avons bon espoir de venir à bout de cette maladie dans notre pays » a-t-il déclaré.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no teda, ja som bola presvedčená, že misomiso to myslí skôr ironicky, že si proste robí srandu
    buchač ....ani misomiso nie je dokonalý .....to iba mne málo chýba k tej dokonalosti .....:-)

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Dáša_ Pozri príspevok
    no teda, ja som bola presvedčená, že misomiso to myslí skôr ironicky, že si proste robí srandu
    Mna tiez lanarili do toho klubu, tak som sa chcel opytat, ci sa proti tomu snobizmu da nejako ockovat.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    korela Pozri príspevok
    Ako sa to vezme, ako sa to vezme ...
    http://www.republicoftogo.com/Toutes...otary-mobilise
    Polio : le Rotary mobilisé
    ...sa nehádam .......

    Ale jedna lastovička leto nerobí ....

    Dalo by sa aj polemizovať , no nemá význam .....kto chce , nájde si tie linky , že čo sú to za kluby ...
    Nech si ten názor vytvorí aj sám ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.