Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Ukrajiny

zdravim,poradte - FO si cez e-shop - jednorazovo- kupi tovar z Ukrajiny v hodnote cca 200-250 E . Tovar bude zaslaný poštou . Treba očakávat , že sa hodnota tovaru zvýši o položku CLO ???? Ako je to ? Ma s tym niekto skúsenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MIŠO T a od čoho/ a kolko- je daka sadzba či % ??? / bude vyčislene CLO ?
    Consultix Clo sa pocita ako percentualna sadzba z hodnoty dovezeneho tovaru. Vysku cla najdes v colnom sadzobniku. Ma skor 35MB a asi 1000 stran: http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...5R1754&from=SK
    DPH na bezny tovar 20%.
    MIŠO T a čo by to pre mna znamenalo, ak by som tovar kupoval z Ukrajiny na FA, ako SZCO, platca DPH _ ? Potrebujem sa dopredu nejako evidovat- registrovat / na Colnom úrade ,? alebo sa to všetko vyrieši až pri prevzatí tovaru, to zn. že ma k platbe cla a DPH z tovaru podla fa vyzve CU ? - vďaka / nepoznám postup a chcel by som to skusit s nákupom z Ukrajiny /
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "MIŠO T (Dnes 16:02) a čo by to pre mna znamenalo, ak by som tovar kupoval z Ukrajiny na FA, ako SZCO, platca DPH _ ? Potrebujem sa dopredu nejako evidovat- registrovat / na Colnom úrade ,? alebo sa to všetko vyrieši až pri prevzatí tovaru, to zn. že ma k platbe cla a DPH z tovaru podla fa vyzve CU ? - vďaka / nepoznám postup a chcel by som to skusit s nákupom z Ukrajiny / "

    studuj https://www.financnasprava.sk/sk/pod...obchodny-tovar
    MIŠO T už som to aj studoval, a takto som to pochopil - tovar by bol ku mne zasielany postou / balik/ , takže asi otazku vyclievana a DPH by prevzala POSTA a ona by ma potom vyzvala na úhradu - / ak by bola zasielka pre mna vybrana , na kontrolu / - a ja by som už potom len platil podla VYMERU CLA a DPH .

    Dovoz tovaru z Ukrajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.