Zavrieť

Porady

náklady na projekt pre eurofondy

Obchodná spoločnosť si objednala vypracovanie projektu pre eurofondy na investičnú akciu, zatiaľ nebolo rozhodnuté o schválení. Dodavateľ vystavil fa kam tento náklad zaradiť v podvojnom účtovníctve do 042 kde môžu byť projektové práce, alebo 518 poskytnuté služby, ( nejedná sa o stavebný projekt ale projekt ku žiadosti o poskytnutie fin pomoci)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Osobne inklinujem, že by som uvedené náklady naúčtovala na účet 042. Sú to služby, ktoré potrebujem, aby bola pripravená a zabezpečená výstavba.
    Ani v postupoch účtovania v § 35 nie sú vymenované všetky možnosti, ale len "najmä".

    Iste sa nájde niekto, kto riešil osobne takýto prípad a napíše svoju skúsenosť.
    (väčšinou ten, kto ma reálne takúto situáciu, dlhšie študuje, skúma, radí sa ....a potom sa rozhodne)

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ďakujem, tiež som s tým asi takto uvažoval, lenže ku koncu roka sa nevie ako bude s eu projektom naložené, pretože sa skladá z hľadiska účtovného ako nehnuteľného v budúcnosti 021 a 022, s tým že nehnuteľnosť sa bude realizovať tak či tak, ale ale 022 bez poskytnutia prostriedkov nie, ak som správne pochopil alikvotna časť ceny euprojektu potom bude súčasťou celkovej odpisovanej ceny v 021, ale ak 022 nebude zrealizovaná tak tak na 042 ostane visieť časť nákladov ako potom s tým naložiť? Asi sa pýtam blbosť ale na tento problém narazia viacerí žiadatelia o eurofondy
    takže fa projekt 042/321
    investičná výstavba 042/321
    zaradenie DHM 021/042 + alikvotna časť projektu
    nezrealizovaná 022
    ostáva visieť v účtovníctve na 042 časť nákladov na projekt čo nieje ani výdavok v nákladoch 5xx ani v odpisoch 08x

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Vôbec sa nepýtaš na blbosť, pretože aj ja sama riešim rôzne variácie s projektami. Napríklad ešte sa môže stať, že v jednom roku zaplatíš istú sumu za projekt, na ďalší rok Ti ho schvália a ty doplatíš províziu firme za schválenie projektu, ktorá Ti ho vypracovala. Ja som podala dotaz na drsr.sk. Ak dôjde odpoveď, prilepím ju sem.

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    No prišla Ti už tá odpoveď.. Ja to tiež musím vyriešiť.Budem vďačná,keď to prilepíš.

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    A rozmýšľam,že by to mohlo ísť priamo do nákladov.Veď to nie je projekt na zhotovenie stavby, ale na získanie finančných prostriedkov. Prirovnala by som to k úveru..Do OC budovy-stavby idú náklady súvisiace so stavbou.Poplatok za projekt súvisí s dotáciou z eurofondov nie so zhotovením stavby.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    už nie som si istá, že by to malo ísť na 042.

    Tak ako píšete, ide o získanie fin. prostriedkov.
    Ohľadom získania úveru prikladám, kde je odpoveď na dopyt.
    (nie je však prilepená priama odpoveď, iba zreferovaná odpoveď.)

    http://www.porada.sk/948650-post45.html

    zpaul je offline (nepripojený) zpaul

    zpaul
    Ja mám s týmto tiež problém. Pri zisťovaní mi to odporučili dať na 042. v prípade že projekt nevyjde.... neviem. Pamätám si dávnejšie, že sme mali urobený projekt na plyn, ktorý sa potom nezrealizoval a preúčtovávalo sa to to výnosov keď sa firma rušila. Bola to však malá suma. Nie miliónový projekt. Tiež neviem, či nám to prejde, alebo nie a tiež ak hej, budeme ešte vyhotoviteľovi projektu platiť nejakú nie malú fa. Inak je najlepšie že ľudia niečo vymyslia, nedomyslia do konca a vy účtovníci sa trápte. Aj ja som zvedavá na odpoveď z DRSR. Zatiaľ mi to do roku 2009 bude prechádzať na 042.

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Ja som sa dnes informovala u nás na DU a pracovníčka z oddelenia služieb verejnosti zdielala môj názor, že priamo do nákladov..Takže čo teraz?

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ...mám podobný problém, ale jedná sa o vypracovanie zámeru o posudzovaní vplyvov na životné prostredie k zariadeniu na úpravu odpadov dreva. Ak to ministerstvo neschváli zariadenie nebude obstarané.
    Vypracovanie zámeru dám na 042 a ak nedojde k schváleniu preúčtujem to do nákladov? ..jedná sa o sumu 1500 EUR bez DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.