Zavrieť

Porady

ošetrovné koľkokrát v mesiaci?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľkokrát v jednom mesiaci môžem byť na OČR s jedným dieťaťom?
Od marca dcérka je chorá každý mesiac, teraz vyšlo tak, že predchádzajúce OČR skončilo 6.mája a 27. mája zasa bola chorá, (diagnóza je iná). Preplácajú sa mi aj dni od 27. mája?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katka28 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľkokrát v jednom mesiaci môžem byť na OČR s jedným dieťaťom?
    Od marca dcérka je chorá každý mesiac, teraz vyšlo tak, že predchádzajúce OČR skončilo 6.mája a 27. mája zasa bola chorá, (diagnóza je iná). Preplácajú sa mi aj dni od 27. mája?
    Pokial to nie je pokračovanie predchádzajúcej OČR-ky, máš aj v druhom prípade nárok na ošetrovné - max. 10 kal. dní.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    katka28 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľkokrát v jednom mesiaci môžem byť na OČR s jedným dieťaťom?
    Od marca dcérka je chorá každý mesiac, teraz vyšlo tak, že predchádzajúce OČR skončilo 6.mája a 27. mája zasa bola chorá, (diagnóza je iná). Preplácajú sa mi aj dni od 27. mája?
    Nie je to obmedzené. OČR platí SP od prvého dňa. Ak je OČR nad 10 dní, z-ľ prerušuje cez RLFO PP.

    katka28 je offline (nepripojený) katka28

    katka28
    No super. Ja som si myslela, že môžem byť len raz, a nechala som vystaviť doklad od dnes. Na tie 3 PD som si vybrala dovolenku. Sestrička "grimasovala" keď som sa spýtala na papiere, že vraj poisťovňa bude zvedavá....
    Pred rokmi keď ošetrovné vyplácali zamestnávatelia my sme platili niekomu 2x v mesiaci a pri kontrole mi povedali zo SP že jedna osoba môže byť vypísaná s tou istou osobou len raz. Takže zmenilo sa to?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Naozaj to nie je obmedzené, koľko krát s jedným dieťaťom. Kľudne môže jedna OČR skončiť a 2-3 dni po jej skončení dieťatko znova ochorie na inú diagnózu, tak pri čerpaní ďalšej OČR sa znovu prepláca prvých 10. dní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katka28 Pozri príspevok
    No super. Ja som si myslela, že môžem byť len raz, a nechala som vystaviť doklad od dnes. Na tie 3 PD som si vybrala dovolenku. Sestrička "grimasovala" keď som sa spýtala na papiere, že vraj poisťovňa bude zvedavá....
    Pred rokmi keď ošetrovné vyplácali zamestnávatelia my sme platili niekomu 2x v mesiaci a pri kontrole mi povedali zo SP že jedna osoba môže byť vypísaná s tou istou osobou len raz. Takže zmenilo sa to?
    To platilo aj v minulosti - musí ísť naozaj o inú diagnozu. Pri pochybnostiach si SP môže vyžiadať zdravotnú dokumentáciu dieťaťa. Nesmie isť o nedoliečenú chorobu ...

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Skúsenosť z minulého roka. V októbri (10 dní) bola manželka na OČR s manželom. V novembri bola opäť 10 dní. Bola to tá istá diagnóza, lebo jej manžel mal rakovinu a musela sa o neho starať. Sociálna poisťovňa jej druhú OČR neuznala.

    ošetrovné koľkokrát v mesiaci?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.