Zavrieť

Porady

Príplatok za prácu nadčas Nocnej zmene

Príplatok za prácu nadčas Nocnej zmene 21.4, pokiaľ nočná zmena výnimočne začína 18.4., 22.00 a končí 22.4, 06.00 hod. - štandard: Nocna zm. začína v nedelu 22.00 a konci v piatok o 6.00.

Standardne nemaju priplatky za pracu v nedelu, len za pracu v noci; ked zacinaju v nedelu o 22.00; koncia v piatok rano o 6.00 hod. Teraz mame vynimku, ze z Nedele na pondelok su doma, z Pondelka na utorok su doma a zacinaju az z Utorku na stredu - a koncia poslednou nocnou zmenou v piatok 22.00 /do sob. 6.00/; pokial standardne pracuju 6.nocnu zmenu v poradi, ktora konci v sobotu o 6.00, tak maju priplatok za pracu akoby v sobotu. Ak to nie je zrozumitelne, dajte mi pls vediet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Sviatok je len v pondelok, co ak oni zacinaju zmenu nedelou o 22,00 je ta ich prva zmena ,na ktoru nenastupia. Tu zmenu budu mat zaplatenu nahradou mzdy za sviatok.
    Standardne by na druhu zmenu v tyzdni mali nastupit v pondelok o 22,00.
    Ak na tuto zmenu nenastupia, ale nastupia az na tretiu zmenu v utorok vecer, tak zmena zacinajuca v piatok vecer je zmenou, za ktoru si na tu druhu zmenu beru nahradne volno (a ide len o piatu zmenu v tyzdni, nie siestu). Ak si za zmenu beru nahradne volno, nejde o nadcas, mzdove zvyhodnenie im nepatri.
    kudal dakujem velmi pekne ja som to tiez tak chapala, len som si chcela byt ista
    sito Je tu niekto taký, ktorý si musel zobrať náhradné voľno a tým zaplatil tovar? Tovar predsa vyrobil? Za čo?

    "Zákon 311/2001, § 123, Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu

    (1) Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej 20 % minimálnej mzdy v eurách za hodinu podľa osobitného predpisu.

    (2) S vedúcim zamestnancom možno v pracovnej zmluve dohodnúť mzdu už s prihliadnutím na prípadnú nočnú prácu. Mzdové zvýhodnenie v takom prípade vedúcemu zamestnancovi nepatrí."

    --- Vedúci zamestnanci zvyčajne v noci nerobia, ale vždy si nájdu čas, aby skontrolovali, dodrbali, tých, ktorí majú zo zákona nárok na tých 20 %, že?
    ivka70 10.04.17 08:20 odstránil(a) z Porady

    Príplatok za prácu nadčas Nocnej zmene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.