Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku DHM

Prosím o radu, Keď sa píše vo výkaze o majetku a záväzkoch suma dlhodobého hmotného majetku, je tam zostakova suma učtovná alebo daňová ?
Napríklad mam nejaky stroj, odpis.skup. 2 na 6 rokov odpisovania, jeho obstaravacia suma je 100 000 Sk
odpisy robím len učtovné v peňažnom denníku v sume 16 667 Sk neovplyvňujuce základ dane.
Vo výkaze o majetku a záväzkov píšem sumu 100 000 Sk alebo 83 333,-Sk ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    83 333 Sk zostatková suma ktorá ide do Výkazu o MaZ . Odpis zaúčtujete na kartu DHM a v rámci účtovných uzávierkových operácii do peňažného denníka -prevádzková réžia .
    Naposledy upravil Zita5 : 26.03.08 at 19:52

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Aďka30 Pozri príspevok
    aj keď si neuplatňuje odpisy lebo je v strate?
    Ano aj keď si v strate a neuplatňuješ si odpisy. Vtedy tam bude zostatková hodnota taká istá, aká bola k 31.12.2006.

    Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

    Aďka30
    Takže vo výkaze MaZ sa píše daňová zostatková cena a nie učtovná zostatková cena ?

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Aďka30 Pozri príspevok
    Takže vo výkaze MaZ sa píše daňová zostatková cena a nie učtovná zostatková cena ?
    Podľa môjho názoru, bude tam zostatková cena účtovná, ktorá vyplýva z vysvetliviek k výkazom,
    tu sme to riešili
    http://www.porada.sk/t66897-p4-odpisy.html

    Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

    Aďka30
    Poučenie na Výkaz o ZaM som nenašla ale dala som to preveriť na DU na oddelení kontroly, tak keď niečo zistim, tak napíšem výsledok, lebo je tu veľa polemizovania o tom či učtovne alebo daňové zostatkové sumy.

    Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

    Aďka30
    Takže zistila som, že do výkazov o majetku a záväzkov sa píše zostaková cena ÚČTOVNÁ, je poučenie k výkazom o MaZ vo finančnom spravodajcovi č. 13/2007 na strane 732. dúfam že som niekomu pomohla.

    osh je offline (nepripojený) osh

    osh
    Vo výkaze majetku mi program MRP vykazuje zostatkovú hodnotu DHM, hoci som majetok v priebehu roka predala, resp. preradila do osobného užívania. Nemám tam mať nulový zostatok?
    Naposledy upravil osh : 10.01.09 at 15:58 Dôvod: prosím...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    osh Pozri príspevok
    nepomôže mi v tom niekto...
    Áno, kedže už majetok v evidencii nie je , vo výkaze je nula.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    Takze vo vykaze ma byt uctovna hodnota majetku.

    V r. 2008 sme predali odpisovany majetok.

    Viem, ze danovy odpis sa uz neuctuje za r. 2008, zauctuje sa len ZC do VOZD.

    Mozem do vykazu o MaZ uviest uctovnu zostatkovu cenu tohto majetku, alebo uz nie, kedze sme ho uz predali?

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Na inventárnej karte ti nesignalizuje ako je majetok vyradený?Ja síce nerobím v tomto progrme ale Oberon sa ma pýta, ako vyradiť HIM, či predaj,likvidácia ,dar. No invent. kartu ešte kontrolujem a ručne opravujem v konečných uzávierkových úpravách.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    Ja to robim rucne, pretoze tam boli odlozene danove odpisy, a to nebolo zaznamenane na IK v programe.
    Takze tie uctovne odpisy nebudem evidovat vo vykaze o MaZ.
    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.