Zavrieť

Porady

preplatok na dani zamestnanca z rocneho zuctovania dane

Dobry den, potrebovala by som poradit...po vykonani rocneho zuctovania vysiel zamestnancovi preplatok cca 40e. Som vo firme nova, patrala som preco...vyslo mi, ze v jednom mesiaci bola mzda zamestnanca mensia ako mesacna hodnota nezdanitelnej casti ZD. Z tohto dovodu mi tam vysiel ten preplatok a moja otazka teda je, je to spravne? (ostatne mesiace, zam. platil preddavky na dan) Mozeme si to narokovat ako preplatok? na danovy urad som volala a poradit mi nevedeli, len si ma prepinali a nakoniec mi povedali, ze nevedia... prosim o radu..dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Preplatok, ktorý z RZD vznikol, treba zamestnancovi vrátiť.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    J+K Zamestnancovi, nie firme ako takej .
    7kraska mozno som sa nevyjadrila presne, mna zaujima, ci ten preplatok je spravny..(viem ze ak ano treba ho zamestnancovi najneskorej v aprily vo vyplate za marec vyplatit a o tuto hodnotu upravit potom preddavky na dan v prehlade) je len neviem, ze ci naozaj ten preplatok je opodstatneny...
    veronikasad Nemáme zázračnú gulu, kým neuvedieš z Potvrdenia o zdanitelnej mzde výšku hrubej mzdy a zaplatené poistné + výšku zrazeného preddavku.
    7kraska pardon takze 5558,91 hruba mzda, poistne 744,56 a preddavky na dan 246,22. Soft mi vyratal, ze dan je 204,89 a rozdiel medzi preddavkom a danou vysiel teda ten preplatok
    veronikasad Výpočet je správny
    7kraska Ked som si to prepocitala aj mne to vyslo,len som nevedela pochopit ako jej mohol vzniknut taky preplatok ked kazdy mesiac sa predsa rata, kolko ma zaplatit :/ som z toho nejak mimo ale dakujem za pomoc
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Preplatok z ročného zúčtovania treba zamestnancovi vyplatiť v nasledujúcej výplate. Firma si cez Prehľad tento preplatok uplatní - t.j. odvedie nižšiu daň.

    preplatok na dani zamestnanca z rocneho zuctovania dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.