Zavrieť

Porady

Zameškané výživné

Dobrý den ,veľa sa tu popísalo o neplatičoch alimentou ale mne sa stala takáto vec.Píšem za svoju dcerku a verím že mi niekto poradí ako dalej.V r.2007 súd prisúdil malú vnučku mojej dcere a zaviazal otca dieťaťa platiť mesačne vtedy ešte v SK 2000 sk teda 66,39€ túto povinnosť si plnil do decembra 2009 kedy už nezaplatil celú sumu,len časť.Ale oni neboli manželia len spolu žili a ten dcerin bývalí potreboval v roku 2006 požičať odomna 15000sk s tým že mi ich vráti hzned ako sa zamestná,nestalo sa tak ,peniaze nevrátil a ja som ho pár krát vyzvala a nič,potom mu volal môj syn tak mu slúbil že peniaze mi bude splácať a tak sa aj stalo že od febr.2010 mi posielal po častiach a dlžnú sumu ktorú som mu požičala vrátil,lenže on teraz tvrdí že on to platil výživné na malú,peniaze posielal na moje meno,nie na meno mojej dcery.Máme rozličné priezviská,len adresu jednu.Ale zase na druhej strane ked som mu teraz volala že čo teda s tou dlžobou tak povedal že mi ju už spaltil,tak vlastne on sa na dve rozličné veci predkladá šeky o zaplatení!Ako mám pokračovať?Už dcera ho udala na políciu pre neplatenie výž.a aj sa vedie exek.konanie,ale on sa preukazuje s tými šekmi čo poslal na moje meno,môže mu to na prípadnom súde prejsť??Poradte mi prosím,socialna pracovníčka to nevzala,povedala že dôkaz o zaplatení musí mať ,že poslal výživné na meno dcerky!
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

podľa rozsudku je výživné na maloleté dieťa splatné k rukám matky. Takže takéto tvrdenie, že posielal babke je chabý výmysel. Posielať na meno dcery(ako tvrdí soc. pracovníčka), kym nieje plnoletá by bolo porušením rozsudku, ktorý určuje že výživné je splatné k rukám matky.
Polícia ho odstíha, pretože neplatil výživné tak ako určuje rozsudok. Bodka.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A ako to oddôvodńuje, že posielal peniaze k rukám ex svokry a nie k rukám matky ,ako mu určite stanovil súd ?
Niektorí ľudia sú ale vynaliezaví

Dcéra nech trvá na svojom, že peniaze nedostala. Otec dieťaťa musí preukázať,že jej ich poslal. Na to slúži napr. šek s jej menom ako meno príjmateľa.
1 0
Jana Safarova Jana Safarova

Jana Safarova je offline (nepripojený) Jana Safarova

Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede aj ja som toho istého názoru a tak isto aj polícia oni do konca aj na polícii nám povedali že by sme sa čudovali aký vedia byť vynaliezavý týto takz.otcovia,no a dnes mladý pán zavítal aj pred náš dom s prosbou aby sme to zastavili,že on bude platiť ale nič také sa nestane ,lebo dieťa sa s jeho sľubou nenaje ,budeme si stáť za svojím,moja dcera je dosť bojazlivá v takýchto veciach nie raz sa jej vyhrážal ,ale dám vedieť sem na poradu ako to skončilo,určite to pomôže aj iným mamičkám.Srdečná vdaka.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja mam takyto pripad. Moj byvaly mi posielal jeden cas vyzivne z uctu svojej priatelky. Vtedy som sa rozpravala z jednym sudcom, ci keby sme boli obe potvory, ona by zaprela, ze nejake peniaze od nej odchadzali a ja by som ho zalovala, ze vyzivne neplatil, tak ma smolu... Vyzivne musi posielat podla rozsudku sudu k rukam matky (ako vam tu pisali) co nerobil a nemoze to dokladovat sekmi na vase meno. Vy mate dlh splatený a dcera nech si od neho peniaze vymaha. To su tí niektorí chlapi vychcaní (s prepacenim)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jana Safarova Pozri príspevok
Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede aj ja som toho istého názoru a tak isto aj polícia oni do konca aj na polícii nám povedali že by sme sa čudovali aký vedia byť vynaliezavý týto takz.otcovia,no a dnes mladý pán zavítal aj pred náš dom s prosbou aby sme to zastavili,že on bude platiť ale nič také sa nestane ,lebo dieťa sa s jeho sľubou nenaje ,budeme si stáť za svojím,moja dcera je dosť bojazlivá v takýchto veciach nie raz sa jej vyhrážal ,ale dám vedieť sem na poradu ako to skončilo,určite to pomôže aj iným mamičkám.Srdečná vdaka.
máš nejaký doklad o tom, že si mu peniaze naozaj požičala ?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Jana Safarova Pozri príspevok
Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede aj ja som toho istého názoru a tak isto aj polícia oni do konca aj na polícii nám povedali že by sme sa čudovali aký vedia byť vynaliezavý týto takz.otcovia,no a dnes mladý pán zavítal aj pred náš dom s prosbou aby sme to zastavili,že on bude platiť ale nič také sa nestane ,lebo dieťa sa s jeho sľubou nenaje ,budeme si stáť za svojím,moja dcera je dosť bojazlivá v takýchto veciach nie raz sa jej vyhrážal ,ale dám vedieť sem na poradu ako to skončilo,určite to pomôže aj iným mamičkám.Srdečná vdaka.
Na sľuby nedajte a ani na vyhrážanie - trestné stíhanie zastaví polícia, ale až po riadnom preukázaní uhradenia plnej výšky nevyplateného výživného. A z uvedeného mi vyplýva ešte jedna drobnosť - pri najbližšom pokuse o zastrašovanie ho môžete upozorniť na takú maličkosť akou je exekučné vymáhanie, ktoré už môže prebiehať súčasne s podaným trestným oznámením na polícii.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

veronikasad Pozri príspevok
máš nejaký doklad o tom, že si mu peniaze naozaj požičala ?
Veronika to či má alebo nemá doklad o pôžičke nič nemení na tom, že výživné mal posielať na adresu a k rukám matky. Nakoľko posielal peniaze zadávateľke, tá sa právom domnievala, že je to splátka pôžičky.
0 0
Jana Safarova Jana Safarova

Jana Safarova je offline (nepripojený) Jana Safarova

Ano ved tohoto som sa bála,nemám doklad o pôžičke jedine svedkov ak by bolo potrebné exekučné konanie beží nakoľko aj exekútorka nám povedala že doklad na moje meno mu neplatí,že musí to byť na meno matky dieťaťa,aby sme sa nebáli peniaze vymáhať.Tak len dúfam že to všetko dobre dopadne,ste veľmi zlaté že ste nám dodali odvahupokračovať dalej.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak bude chcieť aby vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie musí celú dlžnú sumu poslať k rukám matky. Inú cestu nemá. Inak mu hrozí súd a exekútor.
A o pôžičke vedeli predsa aj ostatní z rodiny, prípadne ďalší. Nie všetko musí byť na papieri. Hlavne v ramci rodiny papiere moc nebývajú.
1 0
Jana Safarova Jana Safarova

Jana Safarova je offline (nepripojený) Jana Safarova

No pre podanie exekúcie sme nepotrebovali aby bolo nanho podané trest.oznámenie za neplatenie výživného,ale pre sociálku aby bolo malej vyplácané náhradné váživné bolo potrebné podať aj trest.oznámenie na políciu,Takže všetko toto sme absolvovali ale nemôžem sa aj tak ubrániť pocitu že naša trestná legislatíva dosť nahráva aj tak takýmto otcom.No ale uvidíme ako skončí tento náš prípad ,som odhodlaná mu neprepáčiť ani jeden cent!
0 0
Jana Safarova Jana Safarova

Jana Safarova je offline (nepripojený) Jana Safarova

Tak ako som slúbila že budem podávať info ako sa to vyvýja tak dnes otec dieťaťa poslal 30€ namiesto 66,39€ a zase na moje meno nie na meno matky maloletej,ja som tie peniaze neprebrala a napísala som mu sms že mne už dlžobu splatil a ked chce poslať zameškané váživné tak nech to pošle na meno matky jeho dcery a on mi volal,že aj tak to nedokážem nijako že on mi bol dlžný peniaze a že on sa bude preukazovať s tými šekmi čo mne posielal na meno ako dlžobu,že to platil výživné.No ja už neviem čo bude dalej ,ako to riešiť.Poradte čo robiť???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jana Safarova Pozri príspevok
Tak ako som slúbila že budem podávať info ako sa to vyvýja tak dnes otec dieťaťa poslal 30€ namiesto 66,39€ a zase na moje meno nie na meno matky maloletej,ja som tie peniaze neprebrala a napísala som mu sms že mne už dlžobu splatil a ked chce poslať zameškané váživné tak nech to pošle na meno matky jeho dcery a on mi volal,že aj tak to nedokážem nijako že on mi bol dlžný peniaze a že on sa bude preukazovať s tými šekmi čo mne posielal na meno ako dlžobu,že to platil výživné.No ja už neviem čo bude dalej ,ako to riešiť.Poradte čo robiť???
Peniaze ktore maju sluziť ako vyzivne pre tvoju vnucku nepreberaj.
Ty predsa s vyzivnym nemas nic spolocne!!!

Preukazovat sa moze cim chce,len ci mu to súd uzna

Dcera nech trva na svojom a nadalej vymaha nezaplatene vyzivne.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

v rozsudku má určené komu má posielať výživné, takže ani keď bude robiť sprostého mu to nepomôže... Vyšetrovateľa, sudcu bude zaujímať len to či platil tak ako ho zaväzuje rozsudok.
Druhá vec je, že obvinený má právo na svoju obhajobu aj klamať... čo sa zrejme rozhodol využiť. Nepristúpte na jeho hru. Kto prvý určí bojisko, má polovicu vyhratú. Mal posielať výživné matke dieťaťa. Neposlal. Bodka. Nieje čo viac riešiť.
2 0
Jana Safarova Jana Safarova

Jana Safarova je offline (nepripojený) Jana Safarova

Dakujem Vám ženičky so srdca,dúfam že aj kompetentný budú v tomto zmýšľaný!Budem Vás aj nadalej informovať,už budem lepšie spať.Ja by som takýchto chlapou vešala do prievanu za niečo.
0 0
Jana Safarova Jana Safarova

Jana Safarova je offline (nepripojený) Jana Safarova

Jana Safarova Pozri príspevok
Dakujem Vám ženičky so srdca,dúfam že aj kompetentný budú v tomto zmýšľaný!Budem Vás aj nadalej informovať,už budem lepšie spať.Ja by som takýchto chlapou vešala do prievanu za niečo.
Tak ako som sľúbila ,že budem info ako sa to všetko vyvýja tak teraz nás volá vyšetrovateľ nakoľko otec malej samozrejme poprel že by mi bol niečo dlžný,ale kedže mám dvoch svedkou snád sa mu to neprepečie a neuznajú mu to klamstvo.Výživné na malú platí socialka ako náhradné výživné a dlžobu ktorú má otec dieťaťa na výživnom ,tak rieši exekútor.No ale teraz si otec dieťaťa požiadal o zníženie výživného na sumu 27€ a dcéra požiadala o zvýšenie nakoľko malá ide do školy tak zase vás budem informovať ako to všetko prebehne,určite to pomôže aj iným mamičkám.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

držím palce... ono niekedy aj spravodlivosť zvíťazí...
1 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

nechcem zakladať novú tému, tak píšem do tejto...
v rozsudku stojí -
otec je povinný prispievať na výživu maloletej vždy do 15. dňa toho ktorého mesiaca vopred k rukám matky dieťaťa

ked je tam určené vopred - ako sa to berie ... do 15.2.- je to výživné za február , alebo za marec ?
dík za odpoved
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

jeso Pozri príspevok
nechcem zakladať novú tému, tak píšem do tejto...
v rozsudku stojí -
otec je povinný prispievať na výživu maloletej vždy do 15. dňa toho ktorého mesiaca vopred k rukám matky dieťaťa

ked je tam určené vopred - ako sa to berie ... do 15.2.- je to výživné za február , alebo za marec ?
dík za odpoved
februar
0 1
Jana Safarova Jana Safarova

Jana Safarova je offline (nepripojený) Jana Safarova

bubkoch Pozri príspevok
februar
Prosím vás ,vie mi niekto poradiť súrne ako je to s náhradným výživním?Teraz bola lampáreň a tam bol prípad že matke štát uznal náhradné výživné a teraz to žiadajú naspäť od nej nie od otca dieťaťa!Udajne že v minulosti to musel vracať povinný,ale že po novom to musí vrátiť ten komu to bolo vyplatené!Tak toto už je naozaj veľa,to akože dávajú návod ako sa vyhnúť plateniu alimentou?Aj moja dcerka poberá od štátu náhradné a je v hmotnej núdzi a mi s manželom na inval.dôchodku,neviem si predstaviť že odkiaľ by to ona mala vrátiť.Prosím poradťe!
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Janka sledovala som to aj ja, asi by bolo dobré ísť priamo na sociálku a poinformovať sa - neviem od kedy je táto zmena, ale domnievam sa, že rozhodnutia pred účinnosťou tejto novely sú platné v pôvodnom rozsahu. Inak môj súkromný názor - opäť si niekto uľahčil prácu a vydal sa cestou menšieho odporu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať