Zavrieť

Porady

zahrada = stavebny pozemok

pekny den poradaci.mohli by ste mi poradit ako dlho to trva ak si chceme zo zahrady urobit st.pozemok?a ci je to vobec mozne?a co to asi bude stat?dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nordero Pozri príspevok
    pekny den poradaci.mohli by ste mi poradit ako dlho to trva ak si chceme zo zahrady urobit st.pozemok?a ci je to vobec mozne?a co to asi bude stat?dik
    Záhradá sa nachádza v intraviláne obce? Ak áno, potom zo záhrady sa stane stavebný pozemok vydaním stavebného povolenia.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.02.08 at 07:51

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nordero Pozri príspevok
    smith a stavebne povolenie dostanem ak im poviem ze chcem stavat na zahradedik
    Áno. Tiež som kupoval záhradu a požiadal som o stavebné povolenie. Splnil som všetky podmienky (doklady, súhlasi susedov, projekty....) a dostal som. Akonáhle stavebné povolenie nadobudne právoplatnosť zo záhrady sa stáva stavebný pozemok. Automaticky aj daň z nehnuteľnosti (pozemku) je vyššia ako pri "obyčajnej" záhrade.

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    no tak ta dan je potom vysia,ked sa tam ide stavat,a ked uz postavim,skolaudujem tak ta dan zostava stale taka vysoka,alebo to ide spat na zahradu,alebo ako to je?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cimox Pozri príspevok
    no tak ta dan je potom vysia,ked sa tam ide stavat,a ked uz postavim,skolaudujem tak ta dan zostava stale taka vysoka,alebo to ide spat na zahradu,alebo ako to je?
    Daň bude iná. Totiž už budeš platiť za zastavanú plochu a záhradu. A sadzba za zastavanú plochu je vyššia ako za záhradu. Tým, že sa postaví dom, pri zakreslení do kat.mapy vznikne nová parcela, ktorá veľkosťou bude totážná s pôdorysom domu.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.02.08 at 09:14

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Sadzba dane z nehnuteľností je rovnaká za zastavanú plochu, aj za záhradu. Rozdiel je v tom, že keď postavíš dom, tak za pozemok, ktorý je ohraničený pôdorysom domu, tak za ten neplatíš nič, ale platíš daň za stavbu, ktorá je vyššia ako daň za pozemok. Po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia na dom, na nasledujúci rok prestaneš platiť vyššiu sadzbu za pozemok, za ktorý si platil vyššiu sadzbu z dôvodu, že bolo vydané stavebné povolenie.

    zahrada = stavebny pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.