Zavrieť

Porady

vodotesné revízne dvierka (do bytovej šachty)

Zdravím Vás, potreboval by som poradiť. Prerábame byt, a v kúpelni máme sprchový kút, v podstate 3 steny + dvere, chceme komplet obložiť dlažba + obkladačky. Na jednej stene sprchy však musím urobiť dvierka do stúpačky - šachty ktoré sa budú dať obložiť obkladom a musia byť vodotesné aby mi pri sprchovaní cez ne nepretekala voda. Stretol sa už niekto z Vás s takýmto problémom, alebo by mi niekto vedel poradiť ako na to? Na internete som našiel dvierka alebo rámy s doskou, ktoré sa dali obložiť no žiadne z nich neboli vodotesné. Neviem také nájsť, ani informácie s riešením podobného problému.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Presne kvôli tomuto ťaháme vodu k vodomerom do kuchyne alebo na opačnú stranu kúpelne...
    DSCN1425.jpg  
    tomas9999 U nás sa o tom hovorí už dlho, ale neviem si predstaviť ako by to robily, a kde by na to vzali peniaze!
    lapejko ani nie, kanál meníme za PP HT štandardne a k rúram vodoinštalácie nechávame skrytý otvor debnený sadrokartónom...stačí preklopať a VYKOPAŤ.

    janjanov je offline (nepripojený) janjanov

    janjanov
    Daný problém s vodotesnými šachtovými dvierkami v kúpeľni či vecku je pre teba vyriešený do detailu na tomto linku, kde ponúkajú vodeodolné šachtové-revízne dvierka z cetrisovej dosky http://www.kupelnesk.sk/sk/3598/e-sh...tvor/index.htm
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka To je nehorázna cena.Dala by som tam toto a tesnenie:
    http://www.cbelektro.sk/eshop/action...00-vents.xhtml
    julysak vieš v tom máš hneď aj daň z blbosti

    PS
    a čo tak jednoducho dať rev, dvierka mimo sprchový kút ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????
    lapejko tieto dvierka nie sú ani náhodou vodotesné, Cetris doska vie krásne napučať od vody...dodávateľ doporučuje tmeliť obvod silikónom čo asi nie je šťastné riešenie pri dvierkach k meračom...POZOR !!!

    Pre dokonale estetický zážitok z vytvorenia neviditeľných dvierok pre šachty a
    stupačky vo WC alebo inom priestore, D O P O R U Č U J E M E "neviditeľnú" špáru
    prešpárovať s protiplesňovým silikónom vo farbe použitej špárovky.
    janjanov Nedalo mi to a tak som si "vodotesné" dvierka z cetrisu objednal a dnešným dňom aj namontoval a sám! Cetris je tu skutočne použitý, avšak z vnútornej strany šachty a teda v nijakom prípade tu neprichádza cetris do kontaktu s vodou či vlhkosťou (rovnako ako merače a elektrický rozvod v jadre). Podľa návodu som nalepil na dvierka obkladačky, zašpároval a aj presilikónoval. Dvierka mám vo výške asi 120 cm, pri sprchovaní pozorujem koľko vody skutočne dopadne na tieto dvierka a je to zanedbateľné minimum.... aj keby som ich nesilikónoval, tak v tejto výške by cez ne voda aj tak nepretiekla! Keď bude záujem pošlem aj fotku, doporučujem !, ak môžem posielam link kde sa to dá kúpiť priamo u výrobcu http://www.reviznedvierka.eu/sk/1473...tvor/index.htm
      zbaliť

    vodotesné revízne dvierka (do bytovej šachty)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.