Zavrieť

Porady

Predfaktúra

Účtujem v programe MRP. Vytvorila som predfaktúru, ktorú som uhradila a nevytvorila daňový doklad. Ak ho dodatočne vytvorím , faktúra zostane neuhradená, pretože predfaktúra už uhradená je. Ako ďalej? Z denníka viem vymazať úhradu ale z úhrad faktúr nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    musíš byť nastavená na konkrétnej faktúre/predfaktúre, v pravom stĺpci klikneš na zoznam úhrad, ctrl+delete, a úhrada je vymazaná..
    a ako si uhradila predfaktúru? dúfam že myslíš tebou vydanú predfaktúru..
    211 (221) / 324
    z predfaktúry vytvoríš VF 311 / 6.., 343 -ak si platiteľ DPH
    preúčtovanie preddavku 324 / 311
    Naposledy upravil Žabinka : 23.10.15 at 18:33
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea Čavnická ďakujem, si zlatá. Úhradu som vymazala. Predfaktúru uhradím ponukou uhradiť predfaktúru a vytvoriť daňový doklad? A zaúčtujem ju len do úhrad, lebo v denníku som položku nemazala.
    Žabinka môžeš tak.. len si skontroluj aj v denníku aj vo faktúrach, či je všetko správne..
    Andrea Čavnická Zaúčtovala som úhradu vydanej predfaktúry a vytvorila daňový doklad, ale mne systém opäť účtuje aj úhradu tejto faktúry a tým pádom mám 2x uhradenú faktúru. Ide o účtovníctvo v JU.Čo robím zle? Mám tento program len par mesiacov a nevyznam sa v ňom. Doteraz som účtovala v DOSe.
    Žabinka v ju o predfaktúre neúčtujem, zaevidujem ostrú faktúru do vydaných faktúr a predfaktúru prikladám k ostrej faktúre a k úhrade..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.