Zavrieť

Porady

potvrdenie k zapoctovemu listu

Prosim poradit:
Zamestnanec dovrsil 18 rokov v decembri 1999, v maji 2000 skoncil strednu skolu. Vysoku skolu zacal 1.9.2000. Teraz v nasej firme konci PP.
Na tlacive zapoctoveho listu sa ma uviest doba v nasej firme a potom celkova doba odprac.rokov. To celkove obdobie sa rata od dovrsenia 18-tky, vsak?
Zatial mam od neho len potvrdenie o studiu na VS (od spominaneho 1.9.2000) a potom zapoct.listy od roznych zamestnavatelov. Aky papier mam od neho pytat za chybajuce obdobie 12/1999-08/2000? Potvrdenie zo strednej skoly?
Vopred dik za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je nejaký predpis , podľa ktorého si povinná mu spočítavať "udalosti minulé" ?

    kay2s2 je offline (nepripojený) kay2s2

    kay2s2
    O predpise neviem, preto sa pytam tu. No na zapoctovom liste (z programu, co ma nas uctovnik) je uvedene:
    1.riadok "v nasej organizacii sa zapocitalo...rokov" a
    2.riadok "ku dnu skoncenie PP sa spolu zapocitalo...rokov"

    Zapoctaky od inych firiem riadok s celkovymi rokmi nemaju. Takze mu mam vratit vsetky potvrdenia, co mi dal a 2.riadok v zapoct.liste ignorovat? Cize vystavil len za nasu firmu?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    kay2s2 Pozri príspevok
    O predpise neviem, preto sa pytam tu. No na zapoctovom liste (z programu, co ma nas uctovnik) je uvedene:
    1.riadok "v nasej organizacii sa zapocitalo...rokov" a
    2.riadok "ku dnu skoncenie PP sa spolu zapocitalo...rokov"

    Zapoctaky od inych firiem riadok s celkovymi rokmi nemaju. Takze mu mam vratit vsetky potvrdenia, co mi dal a 2.riadok v zapoct.liste ignorovat? Cize vystavil len za nasu firmu?
    presne tak

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja by som mu v tomto prípade vydala Zápočtový list sumárny , nakoľko obdobie od 12/99 do 08/2000 zdokladuje rodným listom ako aj maturitným vysvedčením. Áno a roky sa počítajú od 18. veku. Všetko toto platí , ak má zdokladované ostatné roky po skončení VS a nechýba mu tam ani jeden deň . V opačnom prípade vydávam Zápočtový list len za našu organizáciu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Vystavujem len za obdobie v našej organizácii, pretože nemôžem mať istotu, že predchádzajúce zápočty sú správne.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    IVEB Pozri príspevok
    Ja by som mu v tomto prípade vydala Zápočtový list sumárny , nakoľko obdobie od 12/99 do 08/2000 zdokladuje rodným listom ako aj maturitným vysvedčením. Áno a roky sa počítajú od 18. veku. Všetko toto platí , ak má zdokladované ostatné roky po skončení VS a nechýba mu tam ani jeden deň . V opačnom prípade vydávam Zápočtový list len za našu organizáciu.
    Aj ja to tak robím, ale len v prípade, ak predloží originály všetkých potvrdení.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ančika Pozri príspevok
    Aj ja to tak robím, ale len v prípade, ak predloží originály všetkých potvrdení.

    A o to práve ide - kto mi potvrdí, že aj keď originály, sú správne vystavené? Ale nehádam sa, každý sa rozhodne sám o postupe. Kópie tých potvrdení si nechám a beriem do úvahy iba pri výpočte nároku na dovolenku (20 resp. 25).

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Treba sa hlavne zamerať na to, aby potvrdenie o zamestnaní obsahovalo všetko tak, ako je uvedené v nasledujúcom ustanovení. V niektorých SW nie sú zapracované všetky potrebné údaje .

    §75 ZP
    (2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

    a) dobu trvania pracovného pomeru,
    b) druh vykonávaných prác,
    c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
    d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
    e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
    f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.

    Ostatné potvrdenia majú význam iba pre zdokladovanie nároku na dovolenku, tak ako napísala Paula.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Paula Pozri príspevok
    A o to práve ide - kto mi potvrdí, že aj keď originály, sú správne vystavené? Ale nehádam sa, každý sa rozhodne sám o postupe. Kópie tých potvrdení si nechám a beriem do úvahy iba pri výpočte nároku na dovolenku (20 resp. 25).
    Myslím si, že práve o preukázanie nároku na dovolenku tu ide. Na iné účely počet odpracovaných rokov nepotrebuje. Sociálna poisťovňa pre účely nároku na dôchodok má svoju evidenciu a iný účel ma nenapadá. Možno pre nového zamestnávateľa by bolo zaujímavé vidieť, kde všade zamestnanec pracoval. ale to sa z toho aj tak nedozvie, keďže je to zosumarizované.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Na preukázanie nároku na dovolenku mi zamestnanec doloží všetky kópie záp. listov a potvrdení, ak má doložené 15 rokov, nezaujímam sa ďalej o to či má viac alebo nie. To potrebuje až k dôchodku.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ančika Pozri príspevok
    Sociálna poisťovňa pre účely nároku na dôchodok má svoju evidenciu a iný účel ma nenapadá.

    Mnohí, až budú žiadať o dôchodok, sa ešte len čudovať budú, aký má teta sociálka mrník v evidencii ako aj nedostatok dokladov / podkladov od bývalých zamestnávateľov. Treba v dobrom varovať zamestnancov, aby si všetko, čo od zamestnávateľa dostali (potvrdenia mám na mysli + výpl. pásky ) chránili ako oko v hlave. Firmy vznikajú ale aj zanikajú a nie každý zamestnávateľ si plní svoje povinnosti. Takže teta sociálka si možno vypýta doklad od nádejného dôchodcu.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Presne tak, koľkokrát mám problém, aby mi doniesli zamestnanci aspoň doklady na tých 15 rokov. Nemajú kopu dokladov. Vždy ich upozorňujem, nech si každý doklad odložia a z ruky nech dajú iba kópiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.