Zavrieť

Porady

audit

PU
Hľadám spoľahlivú firmu na vykonanie auditu v medzinárodnej spoločnosti. Prosím poraďte, ak máte skúsenosti a nejaký dobrý tip. Firma sídli v trnavskom kraji. Ďíky
Usporiadat
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
HalÓÓÓ, to ozaj nikto nepozná dobrého audítora? ani sa mi veriť nechce!!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Neviem, čo je dobrý audítor, keby si sa pýtala lacný audítor, tak ti určite odpovie viac ľudí, možno aj audítor.
A teraz vážne na stránke SKAU Slovenská komora audítorov:
http://www.skau.sk/komora.php?page=5...38tp4fmt1pe454
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
vďaka, ale mala som na mysli niekoho konkrétnejšieho
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Price Waterhouse Cooper sídlia v BA
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Veľká štvorka (PwC, KPMG, ErnstYoung, Deloite) su dobri ale trochu drahi
Takisto drahi su aj BMB
O nieco lacnejsi su domace firmy (napr. BDR, Mazars).

Ak nevies koho si mas vybrat a zahranicny majitel ti nepovie, tak daj dopyty do troch-styroch firiem, a potom si vyber podla ceny.

Zahranicni majitelia často maju akúsi predstavu, kto má robiť audit.

BTW: Je už trochu neskoro robiť výberové konanie, nakoľko auditorské firmy už poväčšinou maju uzatvorené zákazky.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

D.E.A. Consult Bratislava
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Vďaka Deloite a KPMG sme zatiaľ vylúčili, do D E A Cons. sa nemôžem dovolať. Máte niekto skúsenosti s ATCL?
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Nikto nepozná firmu ATCL?
0 0
Daruš Daruš

Daruš je offline (nepripojený) Daruš

S ATCL som spolupracovala v bývalej firme, osobne som bola spokojná s ich službami.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Vďaka, už som myslela,že všetci Blaváci sú už na víkende!!!
0 0
Daruš Daruš

Daruš je offline (nepripojený) Daruš

Nie som z Blavy ale chodili k nám do firmy, boli sme dcérska spoločnosť a matka bola v Nemecku.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Nápodobne, boli moc drahí? Kolko ľudí Vám vykonávalo audit?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Veľmi dobré skúsenosti mám s D.E.A. Consult a aj cenovo sú (resp. boli pred pár rokmi) prijateľní. Kvalitne robí aj Rödl + Partners, tí robili aj pre matku v Nemecku verziu v nemčine. Pre väčšiu firmu sú cenovo znesiteľní, nie sú takí drahí, ako veľká štvorka.
0 0
Daruš Daruš

Daruš je offline (nepripojený) Daruš

Audit chodili robiť traja až štyria, cena za audit je prijateľná, ale poradenstvo v tom nie je.
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Vďaka za radu, skúsim ešte D.E.A.Cons., ale pozdávajú sa mi aj ATCL, aspoň podľa cenovej ponuky.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Kto je ochotný zverejniť koľko taký audit stojí? Sme stredne veľká firma, (60 zamestnancov). Je súčasťou ceny aj daňové poradenstvo a priebežný audit? Potrebovala by som to vedieť, lebo môjmu šéfovi sa naša auditorka zdá drahá a ja ho neviem presvedčiť, že práve neberie až tak moc. Poraďte prosím.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

JAJA11 Pozri príspevok
Kto je ochotný zverejniť koľko taký audit stojí? Sme stredne veľká firma, (60 zamestnancov). Je súčasťou ceny aj daňové poradenstvo a priebežný audit? Potrebovala by som to vedieť, lebo môjmu šéfovi sa naša auditorka zdá drahá a ja ho neviem presvedčiť, že práve neberie až tak moc. Poraďte prosím.
posúvam Nie je tu niekto z podobnej firmy ? Rada by som šéfa presvedčila a nechem moc otravovať auditorské firmy, keď vlastne auditora meniť nechcem
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Aj ja som zvedavá. Ď.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
JAJA11 Pozri príspevok
posúvam Nie je tu niekto z podobnej firmy ? Rada by som šéfa presvedčila a nechem moc otravovať auditorské firmy, keď vlastne auditora meniť nechcem
Ťažké porovnávať firmu s firmou; obrat, poče položiek, predmet činnosti, atď ....

Ale my sme to robili takto: pre audit na ďalší rok sme oslovili 4-5 audítorov z okolia a vypýtali sme od nich cenové ponuky a podmienky výkonu auditu....
Oni si vypýtali potrebné údaje a zaslali cenovú ponuku (alebo sa poďakovali)

P.S. Ponúkané ceny boli približne rovnaké za vyhotovenie audítorskej správy, rozdiely boli v počte hodín priebežného auditu; výmena audítora asi tento počet hodín trocha zdvihne. Daňové poradenstvo súčasťou auditu nebolo.
Naposledy upravil Stefan2005 : 16.09.08 at 16:36
0 0
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
JAJA, čo mzslíš pod tým, že neberie až tak moc? Ja som pre našu firmu robila tiež výber auditora: Podobne ako Štefan oslovila som viacerých, ale môžem povedať, že bola som prekvapená, že cenové ponuky sa líšili od seba. Rozdiel aj možno 100tis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať