Zavrieť

Porady

preregistrácia do poisťovní

Dobrý deň, prosím Vás o jednu informáciu, Nastúpila som do spoločnosti, kde sídlo má v BA ale kanceláriu, účtovníčku, zamestnancov a všetky obchody sa realizujú v inom meste. Prosím o radu, či je potrebné sa preregistrovať do ZP a Scp v mieste kde majú kanceláriu,to znamená aj zmena z dôvodu toho, že je dosť problematické nosiť výkazy z miezd, PN a pod. do BA. Ako by sa to dalo čo najlepšie vyriešiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    pokial ide o vykaz do ZP odosielaj postou alebo elektronicky,tam osobne odovzdanie nie je potrebne a co sa tyka PN do SP, myslim ze sa musia nosit do pobocky SP v mieste ZL,teda do BA.

    jeana13 je offline (nepripojený) jeana13

    jeana13
    To by bolo najlepšie, lenže spoločnosť má viac ako 9 zam, takže treba všetko posielať elektronicky, kódy ktoré mal bývalý externý účto neodovzdal.Ja som o 150 km ďalej od BA, teraz mi doniesla zamestnankyňa PN- ku a aj to českú, takže by mi neostávalo len sadnúť do auta, ktoré nemám k dispozícii a celý deň obehať všetky ZP, SCP a vybaviť nové kódy. Preto ma napadla myšlienka, možno pre niekoho hlúpa, či by nebolo jednoduchšie preregistrovať všetko v mieste kancelárie.Veľa vecí by to uľahčilo. Aký máte na to názor
    Ď. Neviem čo mám spraviť. Asi vybaviť auto a všetko obehať.

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    aj tak by si si to musela obehat, pretoze kody na ZP a SP sa nedavaju z ruky do ruky, ale kazdemu pridelia vlastne. Osobne by som po nikom jeho neprebrala pretoze nevies co tam mohol napachat Nuz teda pribal si kopec nervov a hura vybavovat.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Z vlastných skúseností, sociálku si môžeš dať preregistrovať, kde len chceš, ale zdravotné musia byť v mieste podnikania.

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Kája. Pozri príspevok
    Z vlastných skúseností, sociálku si môžeš dať preregistrovať, kde len chceš, ale zdravotné musia byť v mieste podnikania.
    Ako je to mozne? Ked som bola na SP pytat sa na to, povedali mi ze vsetky tlaciva vykazy potvrdenia je ZL povinny odovzdat na pobocku SP v mieste ZL

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    www.socpoist.sk
    Miestna príslušnosť pobočky je podľa miesta útvaru zamestnávateľa, ktorý vedie evidenciu miezd, prípadne sídla zamestnávateľa alebo jeho organizačnej zložky, ak evidenciu miezd vedie iná právnická alebo fyzická osoba.

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Johanka Pozri príspevok
    www.socpoist.sk
    Miestna príslušnosť pobočky je podľa miesta útvaru zamestnávateľa, ktorý vedie evidenciu miezd, prípadne sídla zamestnávateľa alebo jeho organizačnej zložky, ak evidenciu miezd vedie iná právnická alebo fyzická osoba.
    vybavovalo sa to pred 2 rokmi, mozno sa nieco zmenilo, alebo to bola len dalsia mila pani ktora srsala samou ochotou

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    b) je správne , toto platí dááávno a moja skúsenosť je, že SP s tým nerobí žiadne problémy.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    vzhladom k tomu, že predchádzajúci spracovateľ agendy neodovzdal kódy, doporučujem čo najskôr obehať všetky zdravotky a prihlásiť sa na elektronické zasielanie a vypýtať si nové grid karty...tým by sa mali zrušiť prístupové práve toho predchádzajúceho...nikdy totiž nevieš čo dobrého ti také neoprávnené vstupy toho dotyčného prinesú...

    jeana13 je offline (nepripojený) jeana13

    jeana13
    Ďakujem všetkým, zajtra sa chystám do Ba a všetko obehať, dúfam že to postíham, máme 6 ZP a Soc. poist. Pekný večer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.