Zavrieť

Porady

Odovzdanie mesačného výkazu do Soc.poistovne

Mám malý dotaz, keďže máme nad 20 zamestnancov posielame Mesačný výkaz elektronickou poštou a po vytlačení do 3 dní sme ho osobne potvrdili na Soc.poisťovni. Dnes mi na Soc.poisťovni povedali, že už osobne netreba nosiť do Soc.poisťovni.Nevie niekto odkedy to platí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Problém je v tom , že aj keď si žiadate tieto informácie v jednej SP ,na jednom poschodí Vám povedia , že to netreba nosiť a o dve poschodia nižšie Vám povedia , že je to naďalej potrebné. To je moja dnešná skúsenosť zo SP v Košiciach.
    Takže si vyberte.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Snáď si treba pýtať písomné oznámenie, aby ste mali papier v rukách. Potom by sa ako zatvárili

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zo stránky SP:

    Povinnosti podľa písm. a) až e) je zamestnávateľ povinný plniť na tlačivách alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí Sociálna poisťovňa; lehota na splnenie povinnosti podľa písm. a), c) až e) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odovzdalo na prepravu poštou alebo odoslalo faxom alebo elektronickou poštou. Lehota na splnenie povinnosti podľa písm. b) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odoslalo faxom alebo elektronickou poštou alebo ak bola informácia podľa písm. b) odoslaná prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS). Tlačivo odoslané faxom alebo elektronickou poštou treba potvrdiť písomne najneskôr do troch dní odo dňa jeho doručenia Sociálnej poisťovni. Informáciu odoslanú prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS) je zamestnávateľ povinný potvrdiť na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou najneskôr do troch dní odo dňa jej odoslania Sociálnej poisťovni.

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Do sociálky sa posiela iba prvá strana keď je výkaz zasielaný elektronicky. Ja som sa prihlasovala teraz a dali mi sprievodný papier, kde to jednoznačne požadujú.

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Mne bolo na SP v ZA povedané už v septembri, že netreba nosiť tlačivá na potvrdenie ..?? Tento mesiac som sa teda "neunúvala", mám ho kompletne aj s prílohou založené a počkám si...
    Bea

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Posielam výkaz elektronicky, chodím si ho dať potvrdiť, ale prvú stranu tiež už nemusíme nosiť od 09/2006. SP v PB.

    Odovzdanie mesačného výkazu do Soc.poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.