Zavrieť

Porady

subdodávka materiál+práca

Prosím o radu-mám došlú faktúru za materiál+realizácia prác.
D
odávateľ predal mojej s.r.o. materiál,ktorý použil pri svojej práci. Je to vlastne niečo ako subdodávka-moja s.r.o. to neskôr predáva Ďalej.

Ako si mám správne zaúčtovať došlú faktúru?
518/321 celú sumu?Nečlením materiál 501 a službu 518..?
a predaj celou sumou 311/602

Mám to prosím správne?
Ďakujem moc.
Pekný podvečer prajem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    erika_H Pozri príspevok
    Prosím o radu-mám došlú faktúru za materiál+realizácia prác.
    D
    odávateľ predal mojej s.r.o. materiál,ktorý použil pri svojej práci. Je to vlastne niečo ako subdodávka-moja s.r.o. to neskôr predáva Ďalej.

    Ako si mám správne zaúčtovať došlú faktúru?
    518/321 celú sumu?Nečlením materiál 501 a službu 518..?
    a predaj celou sumou 311/602

    Mám to prosím správne?
    Ďakujem moc.
    Pekný podvečer prajem
    posúvam

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    erika_H Pozri príspevok
    Prosím o radu-mám došlú faktúru za materiál+realizácia prác.
    Dodávateľ predal mojej s.r.o. materiál,ktorý použil pri svojej práci. Je to vlastne niečo ako subdodávka-moja s.r.o. to neskôr predáva Ďalej.

    Ako si mám správne zaúčtovať došlú faktúru?
    518/321 celú sumu?Nečlením materiál 501 a službu 518..?
    a predaj celou sumou 311/602

    Mám to prosím správne?
    Ďakujem moc.
    Pekný podvečer prajem
    Podľa mňa si nekupovala materiál, ale službu pri ktorom bol použitý materiál. Takže účtovať 518,343/321, a následný predaj, zrejme ide o službu tiež na 311/602,343.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    jaja99 Pozri príspevok
    napíš, čo je predmetom dodávky
    Predmetom dodávky je materiál: šróby, rúry, filtre, redukcie, ventily atď + realizácia prác.
    Myslím že to jednou sumou bez rozlíšenia môžem dať na 518 tak ako písal Smith však?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    erika_H Pozri príspevok
    Predmetom dodávky je materiál: šróby, rúry, filtre, redukcie, ventily atď + realizácia prác.
    Myslím že to jednou sumou bez rozlíšenia môžem dať na 518 tak ako písal Smith však?
    Ďakujem
    Áno, tak, je to subdodávka- účet 518AE. Potom následná fakturácia 311/602AE. Ak ste platiteľom dph, tak k tomu účtovaniu ešte účet 343AE.

    sassanka je offline (nepripojený) sassanka

    sassanka
    Ahojte, prosím o radu kvôli subdodávke.
    Máme robiť jednu zakázku, v ktorej chce odberateľ aby sme mali na starosti celú stavbu - hlavne materiál aj práce. A chce napr. aby sme urobili sme dodali elektroinštalačný materiál + práce to nieje problém chceme to urobiť subdodávkou, ale na to nemáme oprávnenie - živnosť. Viem že sa to robí normálne subdodávkou v iných firmách ale ja neviem ako nato - hlavne faktúrovanie.
    - živnosti máme dokončovacie stavebné práce v exter., inter. mohla by som to dať aj aj takto? Náklady by som mala faktúru od subdodávateľa elektroinšt.materiál+práce.
    Napadlo ma či musím mať aj nejakú zmluvu medzi mnou a dodávateľom elektroinštal.?
    Odberateľa to práve nezaujíma kto to bude robiť a čo to bude stáť - on to nechce mať nastarosti. Veľmi by som Vám bola zaviazaná že ste mi pomohli. Díky moc.

    sassanka je offline (nepripojený) sassanka

    sassanka
    Prosíííím o pomoc. Naozaj to potrebujem, už som zúfalá.
    Naposledy upravil sassanka : 28.12.11 at 21:50

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jednoducho - rozšír si činnosť, nemôžeš podnikat v tom, na čo nemáš oprávnenie.........

    sassanka je offline (nepripojený) sassanka

    sassanka
    Kejka, ďakujem Ti pekne za radu, ale nedá sa to nejako keď stou firmou ktorá to bude robiť urobím zmluvu o dielo?
    A ja to budem faktúrovať ako dokončovacie stavebné práce? A ešte otázočka aká je to živnosť ak chcem robiť so subdovávateľami. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    živnosť - elektroinštalačný materiál + práce
    musíš mať živnosť na to, čo máš dodať.
    nemôžeš fakturovať niečo v rozpore s dodávkou, v rozpore so živnosťou.
    Samozrejme - môžeš to obísť, obísť sa dá takmer všetko..........kým ti na to neprídu.
    Si ochotná znášať dôsledky? ak áno, tak len obchádzaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.