Zavrieť

Porady

rozvod a podiel vo firme

Ahojte,

prosim poradte. Spolu so znamou sme otvorili sro-cku. Vyzera, ze sa bude rozvadzat, ma narok jej manzel na podiel v sro-cke alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janaR99 Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosim poradte. Spolu so znamou sme otvorili sro-cku. Vyzera, ze sa bude rozvadzat, ma narok jej manzel na podiel v sro-cke alebo nie?
    Ak nemajú zrušené BSM, resp. zúžené tak jej majetkový podiel je súčasťou spoločného majetku.

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    Ak manzel nema podiel vo fi tak by nemal mat narok na podiel. Majetok fi nie je spolocnym majetkom manzelov aspon co ja viem./neviem to na 100% zatial som sa nerozvadzal /

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    belo72 Pozri príspevok
    Ak manzel nema podiel vo fi tak by nemal mat narok na podiel. Majetok fi nie je spolocnym majetkom manzelov aspon co ja viem./neviem to na 100% zatial som sa nerozvadzal /
    Majetok spoločnosti nie, ale manželkyn podiel v spoločnosti je spoločný.

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    Ja som si furt myslel ze ak je nieco na fi tak to manzelka nedostane, to sa neoplati rozvadzat Ale mohla by fi odpredat za nejaku smiesnu sumu napr. 10€ a manzel dostane 5 € alebo keby chcela aby manzel sa mal dobre tak mu da 10€ - nech prerobi

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    BSM nepusti - aj obchodny podiel je majetok. Treba uvazovat v celom kontexte, ked sa clovek do niecoho pusta.

    Dokonca som nedavno citala, ze aj podiel na zisku spada do BSM - to koresponduje s prvou vetou .

    rozvod a podiel vo firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.