Zavrieť

Porady

Zasielanie miezd e-mailom.

Ahojte! Mám takú technickú otázku. Firma sídli v inom meste a ja by som chcela klientovi zasielať výplaty e-mailom. Problém je ale v tom, že tie mzdy by som chcela posielať zaheslované. Neviete ako na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Luna Pozri príspevok
    Ahojte! Mám takú technickú otázku. Firma sídli v inom meste a ja by som chcela klientovi zasielať výplaty e-mailom. Problém je ale v tom, že tie mzdy by som chcela posielať zaheslované. Neviete ako na to?

    Mzdy? Nemyslis skor vyplatne pasky?
    Aj my dostavame vyplatne pasky mailom, zaheslovane. Vsetci sme si napisali hesla, vlozili do obalok, poslali na mzdove.

    Nevies ako na to. Ako na co? Na to ako zaheslovat .pdf dokument, alebo ako poslat mail, alebo ako na co nevies?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mozno by bolo pre teba vhodne vlozit vsetko do jedneho foldra/zlozky a zazipovat. Pri zipovani je moznost zaheslovat zlozku.


    .....Kam zmizol prispevok, na ktory som teraz reagovala?

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Presne to potrebujem zaheslovať PDF súbor. Ešte jednu otázku mám. Klient keď dostane takýto e-mail ako si otvori zaheslovaný súbor? Zakaždým mu príde nové heslo?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Luna Pozri príspevok
    Presne to potrebujem zaheslovať PDF súbor. Ešte jednu otázku mám. Klient keď dostane takýto e-mail ako si otvori zaheslovaný súbor? Zakaždým mu príde nové heslo?
    Ty pridelis heslo dokumentu. Samozrejme mu ho musis povedat (osobne, poslat postou, zatelefonovat), nie ze ho napises do nazvu mailu
    On ked bude otvarat ten dokument bude si to od neho pytat heslo. to zada a otvori sa mu to

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Len na okraj: dá sa vyriešiť šifrovaná mailová komunikácia a bolo by poriešené. Netreba nič heslovať.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    zk24 Pozri príspevok
    Ty pridelis heslo dokumentu. Samozrejme mu ho musis povedat (osobne, poslat postou, zatelefonovat), nie ze ho napises do nazvu mailu
    On ked bude otvarat ten dokument bude si to od neho pytat heslo. to zada a otvori sa mu to
    Fajn, takže raz klientovi poviem heslo a to sa meniť nebude. No idem na to. Dúfam že to zvládnem.
    Naposledy upravil Luna : 17.08.11 at 18:03

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ja len takú otázku:...každý klient má predsa svoju emailovú adresu, nik iný sa k jeho emailu nedostane..a ak pošleš výplatné pásky ako prílohu v emaili,prečo ju musíš heslovať?..a zipovať?..

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    domenico.office Pozri príspevok
    Len na okraj: dá sa vyriešiť šifrovaná mailová komunikácia a bolo by poriešené. Netreba nič heslovať.

    A to sa ako robí?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Luna Pozri príspevok
    Fajn, takže raz klientovi poviem heslo a to sa meniť nebudem..
    Ty sa ani nemusíš. Podarilo sa Ti to teda.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    pepsikova Pozri príspevok
    ..ja len takú otázku:...každý klient má predsa svoju emailovú adresu, nik iný sa k jeho emailu nedostane..a ak pošleš výplatné pásky ako prílohu v emaili,prečo ju musíš heslovať?..a zipovať?..
    Môže sa stať že podklady k mzdám sa dostanú do nesprávnych rúk. Práve sa mi to stalo.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Luna Pozri príspevok
    A to sa ako robí?
    Mailová komunikácia sa dá šifrovať medzi dvoma partnermi, ak mailovú správu podpíšeš osobným certifikátom. Mali by na to slúžiť aj voľne vystaviteľné certifikáty.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Luna Pozri príspevok
    Môže sa stať že podklady k mzdám sa dostanú do nesprávnych rúk. Práve sa mi to stalo.
    ..

    ..aha, tak prepáč, to je nepríjemné...dúfam, že to vyriešiš bez nejakej väčšej ujmy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.