Zavrieť

Porady

Odpočet na manželku, keď dieťa navštevuje predškolské zariadenie.

V roku 2015 som bola SZČO, poberateĺ rod. príspevku, dcéra mala 3 roky 19.12.15. Od 1.9.15 navštevuje MŠ na 4 hod. denne. Môže si manžel na mňa uplatniť odpočet za celých 12 mesiacov? Je splnená podmienka starostlivosti?
Dakujem.
12 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň výšku príjmov = tržby SZČO a výšku zaplateného poistného do ZP a SP
mamina20 Podmienka príjmov je splnená, len mi išlo o to predškolské zariadenie a o ten december, či sa nekráti. Ďakujem.
Mila123 stačí splniť podmienku k prvému v mesiaci, a to bola splnená.....
veronikasad Podmienka je poberanie rod.príspevka, ak ho poberala celý rok, má nárok na NČZD za celý rok.
Čo rozumieš pod "podmienka príjmov je splnená" - nemala zo živnosti žiadne príjmy (tržby, nie zisk) ?
mamina20 myslela som iba že môj príjem bol nižší ako tých 3803 a manželov bol nižši ako ten limit kde sa už nedá uplatňovať, len neviem či si nemám dať do príjmu na odpoočet manželky náhodou aj preplatok z RZZP z VŠZP.
Tweety áno je to vlastný príjem
veronikasad Ano, patrí tam aj preplatok, aj tvoje tržby, znížené o zaplatené poistné. Že tvoj príjem bol nižší ako 3803,33€ ešte neznanená, že manžel si na teba môže uplatniť celú NČZD.
mamina20 áno rozumiem tomu, že celú NČZD s nemôže len rozdiel, čiže 3803,33 - tržby 165 - odvody 23,05 + preplatok RZZP 170. Nevadí, že tie odvody 23,05 boli za december 2014?
Tweety nevadí
veronikasad ak boli zaplatené v r.2015, odpočítavajú sa z príjmov roku 2015
Tweety ak boli zaplatené v r. 2015
mamina20 Ďakujem velmi pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, môže. 3803,33- príjem znížený o zaplatené odvody= Uplatnená NČZD.

    Odpočet na manželku, keď dieťa navštevuje predškolské zariadenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.