Zavrieť

Porady

Predaj tovaru do zahranicia

Dobry den mal by som taku otazku mam obchod s predajom niecoho a jedneho znamy je z madarskej republiky a chcel by odo mna odoberat tovar tymto by som sa chcel spytat ze staci ak mu ja predam tovar dam mu fakturu a to je vsetko netreba nic zahlasovat niekdekde ze som predal tovar do zahranicia?
prosim odpiste mi dakujem pekne a s pozdravom ostavam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kolomankraslan
    dobry den chcel by som sa spytat ako je to ak dodavatel je neplatic dph a odoberatel je platic a ako je to ak dodavatel a aj odoberatel su platcovia dph
    kolomankraslan
    Tak to berme tak ze som platcom dph a v madarsku odberatel je tiez platcom dph co v takomto pripade ako to funguje?

    dakujem za radu

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V prípade dodania tovaru do iného ČS ,vystavíte faktúru bez DPH,na faktúre uvediete formulku,že tovar je oslobodený od DPH podľa § 43 ZDPH,samozrejme treba uviesť na fa.aj IČ DPH nadobúdateľa tovaru,ako doklad o vývoze tovaru slúži vypísané CMR,vo vašom prípade je povinnosť podávať súhrný výkaz podľa § 80 zák.o DPH,odberateľ je povinný urobiť samozdanenie.
    Rozhodne si treba naštudovať uvedené § ZDPH.
    kolomankraslan
    A chcel by som sa spytat ze ak mam eshop na slovensku a objednaju si odo mna tovar v madarsku kde nie je euro / konecny zakaznik/ tak v tomto pripade ako vypisem fakturu lebo ja ju vypisem v eurach ale doticny by ju mal dostat vo forintoch ako teraz dalej prosim poradte mi dakujem.

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    Tiež by ma to zaujímalo... resp. či som povinná vystaviť FA v mene odberateľa, či môžem na FA pre českého odberateľa uvádzať sumy v Eur. ??
    Súhrnný výkaz - Intrastat - ako často ho treba podávať? Treba riešiť aj iné záležitosti pri predaji do zahraničia - napr. clo, alebo na na slúži intrastat?
    nie som platcom DPH..

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Síce ale dnes som dostala ponuku tovaru priamo z Číny, kozmetické prístroje a pomôcky... jasné, že nepotrebujem, ale ako si ma našli? Odkaz priamo na stránku - ešte že tam majú alternatívu prekladu
    ...ale potešilo ma to, vie sa o mne v Číne ...xixixxi

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kolomankraslan Pozri príspevok
    A chcel by som sa spytat ze ak mam eshop na slovensku a objednaju si odo mna tovar v madarsku kde nie je euro / konecny zakaznik/ tak v tomto pripade ako vypisem fakturu lebo ja ju vypisem v eurach ale doticny by ju mal dostat vo forintoch ako teraz dalej prosim poradte mi dakujem.
    Odberateľ dostane tvoju faktúru tak, ako ju máš v účtovníctve - teda vystavená suma v eur. On dá príkaz svojej banke na úhradu sumy eur. Jeho banka tebe pošle sumu eur a jemu stiahne z jeho účtu sumu vo forintoch.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kath Pozri príspevok
    Tiež by ma to zaujímalo... resp. či som povinná vystaviť FA v mene odberateľa, či môžem na FA pre českého odberateľa uvádzať sumy v Eur ??........
    Áno, faktúru vystavíš v našej mene, teda v eur; inú povinnosť nemáš.

    milan_k je offline (nepripojený) milan_k

    milan_k
    Potreboval by som poradiť - ak by som dodával konečným odberateľom výrobky do ČR (zasielal prepravnou službou), FAkturoval by somto v EUR bez dane.
    Chcem sa opýtať:
    1, ako by to ovplyvnilo výkaz DPH (štvrťročný plátca)
    2,je niečo navyše - výkazy, hlásenia, tlačivá?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.