Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Ukrajiny - čo to obnáša?

Zdravím všetkých.

Podnikám v oblasti hobby a modelárskeho sortimentu. Mám len internetový obchod a tovar nakupujem u veľkododávateľovzo Slovenska a Čiech. Oslovil som však aj priamo niekoľkých výrobcov modelov, ktorí majú zastúpenie len v ČR a dostal som zaujímavú ponuku od výrobcu z Ukrajiny. Zaslal mi cenník, ktorý vyzerá byť super, ale odhliadnuc od toho, že ma doprava bude stáť cca 10% z celkovej sumy objednávky, tak by ma zaujímalo čo všetko ešte a ako musím zpalatiť pri dovoze tovaru z Ukrajiny (clo?, DHP?, iné poplatky?).
Bolo by super keby to niekto vedel povedať konkrétne - teda napr. aké je presne clo na tento druh dovážaného tovaru.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    Hi.
    Najlepsie je najst si specializovanu spedicnu firmu, ktora tovar dovezie a aj ho precli. Nas napriklad preclenie stalo nejakych 40 EUR, co je podla mna dost smiesna suma, kedze ja nemam sajnu ako sa to robi. A ani clo vacsinou nie je nejako extra velke. Dovoz tiez nebyva drahy.
    Najlepsie je napisat do spedicnej firmy, mozej do viacerych, nech ti daju cenovu ponuku. A mas to. Plati sa clo (dost casto je nulove), DPH (ak si platca DPH tak ti to ani nevadi), samotny dovoz a poplatky spedicnej firme.

    beatad je offline (nepripojený) beatad

    beatad
    Vedeli by ste mi poradiť, ako má postupovať sro reg.v SR pri dovoze bio uhlia z Ukrajiny?
    SRO chce dovážať bio palivo-uhlie z ukrajiny a hneď by ho predávala do Talianska. Kamion by z ukrajiny smeroval hneď do IT , cez slovensko by sa uhlie iba prevážalo.Slovenská sro by obdržala fa z ukrajiny a prefakturovala by tovať firme do talianska.
    1. Kto platí dph,clo?
    2. Aké má povinnosti slovenská sro voči colnému úradu a dú? (Sro sa iba teraz zakladá.)
    Ďakujem za každú radu.

    beatad je offline (nepripojený) beatad

    beatad
    beatad Pozri príspevok
    Vedeli by ste mi poradiť, ako má postupovať sro reg.v SR pri dovoze bio uhlia z Ukrajiny?
    SRO chce dovážať bio palivo-uhlie z ukrajiny a hneď by ho predávala do Talianska. Kamion by z ukrajiny smeroval hneď do IT , cez slovensko by sa uhlie iba prevážalo.Slovenská sro by obdržala fa z ukrajiny a prefakturovala by tovať firme do talianska.
    1. Kto platí dph,clo?
    2. Aké má povinnosti slovenská sro voči colnému úradu a dú? (Sro sa iba teraz zakladá.)
    Ďakujem za každú radu.
    Vedel by mi prosím niekto poradiť?
    Ďakujem

    Dovoz tovaru z Ukrajiny - čo to obnáša?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.