Zavrieť

Porady

pozinkované potrubie versus plyn

Ahojte,

môže byť použitá pozinkovaná kovová rúra na vedenie plynu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    pivko Pozri príspevok
    Posúvam.....
    uzemníš to nulou s najbližšej zásuvky.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    mám pár otázok:
    Ako je to v projekte?
    Dal si túto otázku človeku, čo ti bude montovať plyn?
    Robíš to sám?
    V poslednom prípade prajem šťastný let. A predpokladám, že len tebe a nepostaráš sa o nové bývanie ľudom v bytovke.
    Naposledy upravil willma : 12.12.10 at 20:55

    day je offline (nepripojený) day

    day
    tamtamsk Pozri príspevok
    Ahojte,

    môže byť použitá pozinkovaná kovová rúra na vedenie plynu?

    Ďakujem
    nemoze

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    jo a na margo zábavného bodíku. Je to naozaj zábavné, ale bohužiaľ len dovtedy, pokým si v správach nevypočujeme, že vdaka neodbornému zapojeniu vyletel do vzduchu barák a sú nie len materiálne škody ale prišlo o život zopár nič netušiacich obyvateľov.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Nedá sa jednoznačne povedať, že sa nemôže použiť pozinkovaná rúra na plyn. Zaleží to od toho kde to vedenie má byť. Predsa je tzv. plynový závit a holendre, ktoré sa používajú práve na tomto potrubí. To by sme museli všetci z panelákov povyhadzovať všetky prípojky k sporákom.Takže bez uvedenia, kde to potrubie bude a za akým účelom, sa to nedá povedať.

    lutec je offline (nepripojený) lutec

    lutec
    Nie nesmie!!!
    Dôvod: Na rúrkach a kolienkach môžu byť defekty z výroby, ktoré pozinkovanie len zamaskuje. Potom je len otázka času kedy, kto a čo poletí.

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    Rúry na rozvod plynu musia byť čierne, bez vútornej povrchovej úpravy. Musia sa spájať byť zváraním, plameňom do DN 150 a hrúbky 5mm alebo elektrickým oblúkom bez obmedzenia. Zváranie a zinok sa moc nemusia. Čiže rozhodne pozinované rúra nie lebo na takýto rozvod ti nikto nedá revíznu správu. Že pozdravujem toho človeka, čo ti ponúka pozinkované rúry:-)

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    fiunko Pozri príspevok
    Rúry na rozvod plynu musia byť čierne, bez vútornej povrchovej úpravy. Musia sa spájať byť zváraním, plameňom do DN 150 a hrúbky 5mm alebo elektrickým oblúkom bez obmedzenia. Zváranie a zinok sa moc nemusia. Čiže rozhodne pozinované rúra nie lebo na takýto rozvod ti nikto nedá revíznu správu. Že pozdravujem toho človeka, čo ti ponúka pozinkované rúry:-)
    Ja mám meď a meď sa nezvára ,ale lisuje. Chcem sa ,ale opýtať aký ma zmysel uzemňovať ten meter medenej rúry ak od hodiny po vonkajšiu stenu je plastová rúra , meď je len cez múr ku kotlu. Nakoľko pri robení elektroinštalácie som uzemňovací drát ku kotlu natiahol ,ale na druhú stranu domu do kuchyne sa zabudlo Tak že tam tá rúra uzemnená nebude.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    pivko Pozri príspevok
    Ja mám meď a meď sa nezvára ,ale lisuje. Chcem sa ,ale opýtať aký ma zmysel uzemňovať ten meter medenej rúry ak od hodiny po vonkajšiu stenu je plastová rúra , meď je len cez múr ku kotlu. Nakoľko pri robení elektroinštalácie som uzemňovací drát ku kotlu natiahol ,ale na druhú stranu domu do kuchyne sa zabudlo Tak že tam tá rúra uzemnená nebude.
    Posúvam.....

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    pivko Pozri príspevok
    Ja mám meď a meď sa nezvára ,ale lisuje. Chcem sa ,ale opýtať aký ma zmysel uzemňovať ten meter medenej rúry ak od hodiny po vonkajšiu stenu je plastová rúra , meď je len cez múr ku kotlu. Nakoľko pri robení elektroinštalácie som uzemňovací drát ku kotlu natiahol ,ale na druhú stranu domu do kuchyne sa zabudlo Tak že tam tá rúra uzemnená nebude.
    Ja som sa pytal revizaka ked mi robil rev. elektro kotla. Hovoril ze normy sa teraz menia strasne rychlo, kazdy skolitel tvrdi nieco ine, ale sam povedal ze nevidi logiku robit doplnkove pospajanie ak mas akrylatovu vanu, drevene zarubne a Al-Pex rury v podlahovke

    Zisti od revizaka, ak uz vies kto Ti to bude robit.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    no a pre plynárov - amatérovhttp://krimi.cas.sk/clanok/187561/v-...e-zraneny.html naozaj si stále myslíte, že šetrenie centov za odborné práce je to pravé orechové?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.