Zavrieť

Porady

Uplny zaciatok

Prosim Vas o radu. Som od januara SZCO a mam len bezny ci osobny ucet. Na danovom povedali, ze to staci, len musim ratat s tym, ze sa mi tam budu "hrabat". Chcem sa ale spytat, ci si mam niekam zapisovat svoje prijmy a vydaje alebo staci len odkladat faktury, vypisy z banky a urobit pausalne vydavky. Dakujem. Som uplna zaciatocnicka, tak som mozno popisala veci nie uplne spravne. Dakuujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Ak chcete uplatňovať paušálnu daň tak treba evidovať minimálne príjmy a úhrady odvodov do SP a ZP.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    hafnium Pozri príspevok
    Prosim Vas o radu. Som od januara SZCO a mam len bezny ci osobny ucet. Na danovom povedali, ze to staci, len musim ratat s tym, ze sa mi tam budu "hrabat". Chcem sa ale spytat, ci si mam niekam zapisovat svoje prijmy a vydaje alebo staci len odkladat faktury, vypisy z banky a urobit pausalne vydavky. Dakujem. Som uplna zaciatocnicka, tak som mozno popisala veci nie uplne spravne. Dakuujem
    Záleží od toho či si budeš viesť riadne účtovníctvo alebo výdavky si budeš viesť paušálne.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    hafnium Pozri príspevok
    Chcem sa ale spytat, ci si mam niekam zapisovat svoje prijmy a vydaje alebo staci len odkladat faktury, vypisy z banky a urobit pausalne vydavky.
    Ak máte týmto na mysli to, že chcete uplatniť paušálne výdavky podľa § 6 ods. 10 tak pre Vás platí, že:
    - nie ste účtovnou jednotkou,
    - vediete iba evidenciu a to: o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    Pre účely uplatnenia postupu podľa § 6 ods. 10 je účelné navyše evidovať úhrady odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne, ktoré si môžete navyše popri percentuálnych výdavkoch ešte uplatniť.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    pokial je szco od januara 2007 a chce si v DP za rok 2007 uplatnovat pausalne vydavky, treba to teraz oznamit na DU?
    dakujem

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    korduľa Pozri príspevok
    pokial je szco od januara 2007 a chce si v DP za rok 2007 uplatnovat pausalne vydavky, treba to teraz oznamit na DU?
    dakujem
    Nie,uplatňovanie paušál.výdavkov sa neoznamuje na DÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.