Zavrieť

Porady

potrebujem radu

viete mi niekto prosím dať odpoveď? Som v prenajatých priestoroch a majiteľ budovy v ktorej mám priestor prenajatý vyhlasil navrh na konkur, ale najomcov neupozornil na túto skutočnosť. Za dva mesiace nebol schpný vystaviť faktúry za prenajom a vystavil ich až teraz po urgenciách, ale účet na ktorý maju byť najmy poukázane sú už blokované. Zatial som nezaplatila november a december a neviem čo to mám platiť. dokonca vystavil aj faktúru za Január aj cez to všetko že už podal návrh na konkurz. Viete mi niekto poradiť čo v takom prípade robiť platiť či nie. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No účty sú blokované pre výber (si myslím) - vklad do nich by nemal byť blokovaný.
    Livia 43 myslíte si že majú aj v takomto prípade nárok niečo faktúrovať?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Livia 43 Pozri príspevok
    myslíte si že majú aj v takomto prípade nárok niečo faktúrovať?
    samozrejme ze moze, jeho vztah sa voci vam vobec nezmenil, budova je stale v jeho vlastnictve a vy ste v prenajme

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Môžeš mu uhradiť za nájom aj v hotovosti. To že sú peniaze bloknuté na účte znamená, že ich blokol nejaký exekútor zrejme. Na taký účet sa vkladať alebo uhrádzať môže.
    Tým, že je v konkurze môže vykonávať ekonomickú činnosť. A teda aj fakturovať.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    karasicek Pozri príspevok
    Alebo to nájomné zloží u notára a počká na vývoj situácie = keby chcel majiteľ robiť drahoty.
    pokial ho zlozi u notara, majitelova pohladavka je stale splatna... notarska uschova toto neposkvrni...
    aj osoba v konkurze ma stale pravo na splnenie pohladavok...

    dokonca podla zadania majitel nie je v konkruze, len podal navrh...

    Livia 43 je offline (nepripojený) Livia 43

    Livia 43
    majiteľ, ale nedodržiava zmluvu v priestore je 13,8 stupńa a neoznámil nám, že je v úpadku a moja investícia do použiteľnosti priestorov bola 3000,- myslíte si, že mám nárok na započítanie pohĺadávky u správcu konkurznej podstaty?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    karasicek Pozri príspevok
    Ja som nevravel, že pohľadávka nie je platná a splatná (iba majiteľ / exekútor nedostal peniaze )
    to je sice pravda, ale to znamena ze majitel nedostal zaplatene a teda bezia napriklad uroky z omeskania, alebo moze zmluvu vypovedat (pokial to zmluva upravuje).

    Pokial majitel nedodrziava zmluvu, urcite ju mozte podla zmluvy vypovedat, co sa tyka tvojej investicie do pouzitelnosti priestorov, precitaj si zmluvu

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    No čo aj tak správca konkurznej podstaty si penieze od vás bude stále vyberať kým sa neskončí konkurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.