Zavrieť

Porady

Doklad pre poistovnu pri prepise vozidla

Po predaji vozidla nemám TP od novej majiteľky ako doklad pre poisťovňu. Existuje nejaké potvrdenie od dopravnej polície o tom, že nie som už majiteľka, vozidla. Viete mi poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Po vykonani "aviza" zmeny - ked si akoze technicak odhlasil na noveho majitela si si mal spravit kopiu technickeho preukazu ako doklad o vykonani zmeny majitela. Nasledne si novy majitel prihlasuje vozidlo vo svojom okrese - ale to uz nieje tvoj problem.

    Ak to nemas pojdes na Dopravny Ispektorat - vypytas si "male tlacivo" a vyziadas si Potvrdenie o nevlastnictve vozidla. Poplatok je 1.5 €

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Poistovni staci kopia stareho TP, kde je potvrdene, ze auto je odhlasene.
    Nepotrebuje novy TP.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pravdepodobne si nerobila odhlásenie ale prepis v okrese a teda nová majiteľka rovno dostala nové OEV, ktoré si si asi zabudla ofotiť.. tak ti ostáva len ísť na DI a vyriešiť to tam, ak nová majiteľka nespolupracuje.. a skúsila si ju osloviť?

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Pred casom som robil prepis v ramci okresu, stary TP mi zobrali, novy si zobral novy majitel. Od policie ako staremu vlastnikovi nezostal ziaden doklad.

    Poistku zrusili na zaklade mojej pisomnej ziadosti a cestneho vyhlasenia, ze auto bolo prepisane. O par dni dokonca vratili cast zasplateneho poistneho.

    Doklad pre poistovnu pri prepise vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.