Zavrieť

Porady

Ako zmäkčiť kožák z brúsenej kože?

Ahojte! Mám doma starý,ale pekný,kožák z brúsenej kože,ktorý som si dala,už dávnejšie,prefarbiť. Nemôžem ho nosiť,lebo je veľmi tvrdý. Je mi ľúto ho vyhodiť. Poraďte mi čo mám naň použiť,aby zmäkol a bol ešte nositeľný. "Buď....alebo..." Dík!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    HOLMENKOL - Natural Leather Care
    Novinka

    Dlhotrvajúca starostlivosť – vďaka obnoviteľným materiálom

    Koža je pohodlný, trvanlivý materiál. Je vysoko odolný, nie však nezničiteľný. Aby koža ostala v dobrom stave, vyžaduje neustálu starostlivosť. Natural Leather Care,

    nová, univerzálna, hĺbková starostlivosť o kožu od HOLMENKOLU znižuje nároky na údržbu vyžadované pre všetky typy hladkej a brúsené kože na topánkach, textíliách alebo čalunení. A táto inovatívna starostlivosť o kožu je nie jemná len ku koži, je tiež neškodlivá pre človeka a životné prostredie: pozostáva z obnoviteľných prírodných surovín a neobsahuje konzervačné látky.

    * Chráni všetky typy hladkej a brúsenej kože
    * Udržiava kožu mäkkú a pružnú
    * Jednoduché použitie
    * Materiály sú po ošetrení ihneď použiteľné
    * Použité látky pozostávajú z obnoviteľných surovín
    * Neobsahuje žiadne konzervačné látky
    * Objem 100 ml

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    S už ušitým kabátom neurobíš nič.
    Samotný kus kože by sa možno dal nanovo prepracovať, ale už zošitý kabát nie Náklady by asi boli väčšie ako nový...

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    Machana Pozri príspevok
    Ahojte! Mám doma starý,ale pekný,kožák z brúsenej kože,ktorý som si dala,už dávnejšie,prefarbiť. Nemôžem ho nosiť,lebo je veľmi tvrdý. Je mi ľúto ho vyhodiť. Poraďte mi čo mám naň použiť,aby zmäkol a bol ešte nositeľný. "Buď....alebo..." Dík!
    Ak je tá tvrdosť,spôsobená prefarbením,tak s tým už asi nenarobíš nič.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ak je to tmavá farba tak možností je viacero .

    Ak je farba svetlá ,tak treba použiť špecialne pripravky pre ošetrovanie kože, ako už bolo radené vyššie.

    Vyplyva to z toho,že na svetlej koži možu ostať fĺaky po použití nevhodného prostriedku.

    Každopádne treba posobenie prostriedku vyskúšať v malom množstve na rubovej strane , alebo na kusku kože,ktorý je našity zvnutra na futre.

    V pripade,že je to čierny alebo tmavohnedy kožak,tak ja by som ho normálne celý pretrel IDULONOU a basta fidli.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Laco-monter Pozri príspevok
    Ak je to tmavá farba tak možností je viacero .

    Ak je farba svetlá ,tak treba použiť špecialne pripravky pre ošetrovanie kože, ako už bolo radené vyššie.

    Vyplyva to z toho,že na svetlej koži možu ostať fĺaky po použití nevhodného prostriedku.

    Každopádne treba posobenie prostriedku vyskúšať v malom množstve na rubovej strane , alebo na kusku kože,ktorý je našity zvnutra na futre.

    V pripade,že je to čierny alebo tmavohnedy kožak,tak ja by som ho normálne celý pretrel IDULONOU a basta fidli.
    Indulonu ? Na brúsenú kožu ?

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    arizona Pozri príspevok
    Indulonu ? Na brúsenú kožu ?
    Ano Indulonu ,ale len v pripade ak je tato koža tmava ako som pisal vyššie.

    Treba si všímať CELÝ prispevok a nevytrhavať z neho nesuvisle myšlienky.

    A hlavne neumiestňovať za každým slovom debilnych smajlov !!!
    V otazke išlo o to ako urobiť ten kožák NOSITEĽNÝM .

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Laco-monter Pozri príspevok
    Ano Indulonu ,ale len v pripade ak je tato koža tmava ako som pisal vyššie.

    Treba si všímať CELÝ prispevok a nevytrhavať z neho nesuvisle myšlienky.

    A hlavne neumiestňovať za každým slovom debilnych smajlov !!!
    V otazke išlo o to ako urobiť ten kožák NOSITEĽNÝM .
    smajlíci vyjadrili môj údiv nad Tvojou odpoveďou...
    Brúsená koža má totižto "chlpkatý" povrch, takže si naozaj tú indulonu neviem predstaviť
    ... nevytrhávala som nič z tvojho príspevku, iba som zdôraznila časť na ktorú som reagovala...

    Machana je offline (nepripojený) Machana

    Machana
    A mám po probléme! Indulonu som doma nemala,tak som dala do rozprašovača olivový olej a na celý kožák som ho postupne,jemne rozprášila. Musela som to opakopvať niekoľko krát. A výsledný efekt? Kožák zmäkol,trochu stmavol a kde tu sa objavil fľak.Nevadí,môžem ho nosiť aspoň na chate.Ďakujem vám za rady,iste sa mi zídu aj v budúcnosti.

    Ako zmäkčiť kožák z brúsenej kože?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.