Zavrieť

Porady

Plastové okná

Pekný dník,
hladám firmu na dodanie plastových okien...vie mi niekto poradiť spolahlivú firmu v okrese Senica???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    nie je to sice z okresu Senica, ale mozno by stalo za to nehcat si vypracovat ponuku aj s cestovnymi nakladmi a porovnat s firmami v okoli Senica. Ja mam od nich okna, boli dodane pomerne rychlo oproti dodavke od inych firiem, ktore mali dodaciu lehotu 6 tyzdnov a boli este aj drahsi
    ww.pkplast.sk

    KacenkaXX je offline (nepripojený) KacenkaXX

    Obyčajný človek, ktorý sa snaží niečo naučiť.... ...viac KacenkaXX
    Ahoj, pracujem vo firme na plastove okna. Sme sice z Trnavy, ale pokial to nie je len nieco velmi malicke, tak chodime vselikam. Radi spravime cenovu ponuku

    KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

    KIKA16
    Som mimo Senice, ale minulý rok som tiež menila okna. Na stránke 123dopyt som zadla požiadavku, udala odkial som a mail. Začali mi chodiť mailom ponuky, ktoré som potom porovnávala. Tiež som si zistila firmy v meste a oslovila som ich priamo (cez ich stránku, či telefonicky). Zistila som si, na čo si pri výbere okien dať pozor. Nakoniec som sa rozhodla pre okna spoločnosti Slovaktual. Boli drahšie, ale bola som presvedčená, že výrazne kvalitnešie. Presvedčilo ma stredové tesnenie v profile, čo zabezpečuje zatekaniu až do 2100 Pa (bez neho do 600 Pa). Myslím, že spoločnosť má zastúpenie aj v Senici. Je to slovenský výrobca. Nechcem robiť reklamu, len odpovedať. Zatiaľ som spokojná ale okná testujem prvú zimu. Skús www.slovaktual.sk

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Najprv si treba zistiť referencie tej-ktorej firmy, ktorá vyrába plastové okná, lebo predajcov je vééééľmi veľa, ale výrobcov menej. Každý môže napísať do reklamy čo chce, ale skúste nech Vám to,čo napíše dokáže ukázať aj na výrobku,ktorý častokrát "dovnútra" mnohí nevidíte.

    nina1975 je offline (nepripojený) nina1975

    nina1975
    My mame dobru skusenost so slovenskou firmou Novaplast, slovenska vyroba./najblizsie zastupenie k Vam je asi v BA, ale snad to nebude pre nich problem prijst/ Na byte mame okna uz druhu zimu a su ok. Co sa tyka objednavky aj montaze boli ochotni a rychly. nina

    alternativa je offline (nepripojený) alternativa

    alternativa
    Mam prosbu na vsetkych, urcite na KacenkuXX : ake parametre by mali mat plastove okna v panelaku na schodisku a v pivnicnych priestoroch? Aka je ich optimalna kvalita v tychto priestoroch? Co si vsimat v ponukach? Dakujem za odpovede

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Na byte mám okná od Slovaktual a spokojnosť maximálna. Mám ich už tretí rok a všetko je o.k. Avšak až čas ukáže kvalitu. Ťažko povedať, čo bude o desať, či dvadsať rokov.

    KacenkaXX je offline (nepripojený) KacenkaXX

    Obyčajný človek, ktorý sa snaží niečo naučiť.... ...viac KacenkaXX
    Ahoj, je velmi tazko povedat, ake parametre treba. Z mojho hladiska by som odporucila co najviac kvalitne, nechceme predsa, aby sa okna casom ohli, ovisli a aby cez ne fucalo. Aj ked je to len na schodisku, z chodby ide chlad do bytu. Standard je momentalne 5 komor a mikroventilacia, koeficient prestupu tepla U = 1,1 W/m2.K, stredove tesnenie je urcite dobre - zvysuje tepelnoizolacne vlastnosti okna, chrani kovanie pred vplyvmi pocasia, zabezpecuje vysoku vodotesnost a neprepusti ziadne necistoty. Treba si vsimat vystuze - mali by byt okolo celeho okna a dostatocne hrube. Steny komorok nie rovne, ale sikme, posobia proti torznemu toceniu. Do tychto priestorov by som asi nedavala okna s vlepenym sklom, tazko sa to meni, ak sa sklo rozbije, ale zas z hladiska bezpecnosti je to fajn. Z hladiska tepla je dobra aj viackomorova podkladova lista s tesnenim. Teply ramik obmedzuje tepelne straty a znizuje moznost vzniku kondenzatu na spodnej casti skla, no asi na chodbove okna je to uz dost draha zalezitost, ten by som si dala domov

    KacenkaXX je offline (nepripojený) KacenkaXX

    Obyčajný človek, ktorý sa snaží niečo naučiť.... ...viac KacenkaXX
    KacenkaXX Pozri príspevok
    Ahoj, je velmi tazko povedat, ake parametre treba. Z mojho hladiska by som odporucila co najviac kvalitne, nechceme predsa, aby sa okna casom ohli, ovisli a aby cez ne fucalo. Aj ked je to len na schodisku, z chodby ide chlad do bytu. Standard je momentalne 5 komor a mikroventilacia, koeficient prestupu tepla U = 1,1 W/m2.K, stredove tesnenie je urcite dobre - zvysuje tepelnoizolacne vlastnosti okna, chrani kovanie pred vplyvmi pocasia, zabezpecuje vysoku vodotesnost a neprepusti ziadne necistoty. Treba si vsimat vystuze - mali by byt okolo celeho okna a dostatocne hrube. Steny komorok nie rovne, ale sikme, posobia proti torznemu toceniu. Do tychto priestorov by som asi nedavala okna s vlepenym sklom, tazko sa to meni, ak sa sklo rozbije, ale zas z hladiska bezpecnosti je to fajn. Z hladiska tepla je dobra aj viackomorova podkladova lista s tesnenim. Teply ramik obmedzuje tepelne straty a znizuje moznost vzniku kondenzatu na spodnej casti skla, no asi na chodbove okna je to uz dost draha zalezitost, ten by som si dala domov

    pardon, spominany prispevok bol pre alternativu

    Prorok je offline (nepripojený) Prorok

    Prorok
    Pošlite mi súkromnú správu, spravím vám cenovú ponuku a posúdite pre a proti. Ponúkam len Nemeckú kvalitu. Elegantné oblé krídlo. Najbelší profil s vysokým leskom so stavebnou hĺbkou 82 mm, prestup tepla profilového systému SL 76 -U=1,3Wm2.(sklo a rám spolu) Masívne výstuže, možnosť použiť sklá až do šírky 48 mm, 5 komorový systém SALAMANDER, tento plast nezožltne ako tie v iných krajinách montované.
    Aj pre seba a rodinu volím túto alternatívu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.