Zavrieť

Porady

zaúčtovanie

prosím o radu, ako by sa dalo kúpiť väčšie množstvo CZK od fyzickej osoby a zaúčtovať v PU v s.r.o. Touto kúpou je pre firmu výhodnejší kurz.
Ďakujem, pekný dník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    kurz NBS stred, na výdavkový Sk pokladne + príjmový pokladňa czk
    ale ty máš asi problém, že nebudeš mať doklad, aj ja prijímam czk od FO a tiež nemám žiaden bločik, ak neporušujeme devízový zákon, tak účtovný isto nie
    pekný deň

    ataner je offline (nepripojený) ataner

    ataner
    Danuška mám to chápať lopatisticky, príde ja mu za czk vyplatím sk zaúčtujem a je to v pohode?

    ataner je offline (nepripojený) ataner

    ataner
    danuska mám to chápať tak, že dotycný príde prinesie czk, ja mu dám sk a je to vybavené?!

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    Poslala som ti zprávu, lebo nie si pripojený, no mám taký pocit, že nedorazí, tak si to tu nájdeš:
    valutová pokl. príjem na meno človeka, ak je cudzí, tak aj OP?-asi by nebolo od veci, naúčtuješ to na záväzky voči človeku, alebo pôžičku, alebo jednoducho 261-ku, a vyrovnáš to Sk pokladni. Ale beriem si devízový zákon, tak do neho nakuknem

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    1. Ja by som z toho takú vedu nerobil. Zaúčtuj to cez 261 a hotovo. Ale pozor, pri nákupe alebo predaji valút nevzniká kurzový rozdiel, takže kurzom nákupu CZK. Doklad zo zmenárne šéf asi stratil. No čo už.
    2. šéf vloží do spoločnosti peniaze CZK. Zvýšili sa mu, keď bol naposledy na dovolenke.

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    Pozrela som ti ten devízový zákon a opatrenie nbs o kupovaní peňažných prostriedkov v cudzej mene tuzemcom je už zrušené, takže ok, len nezabudni na rozdiel, ktorý ti vznikne pri prepočte czk a výplatou za dohodnutý kurz, budeš mať zisk

    ataner je offline (nepripojený) ataner

    ataner
    ďakujem všetkým čo sa snažili mi pomôcť ste moc zlatý tak vrelý dík, príjemný deň čauko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.