Zavrieť

Porady

Hromadná dohoda o vykonaní práce

Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
Myslíte si, že je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    libuš Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?
    ako som písala, nestretla som sa s tým. Ja keď mám také nárazové práce/a mám/, beriem viacerých brigádnikov...každému zvlášť robím dohodu Je to síce pracné, ale...Aj keď berieš viacerých na pracovný pomer, tak každému robíš PZ. To len ako prirovnanie.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    libuš Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?
    Ja osobne by som každému vypísala samostatnú dohodu. S tým čo píšeš, som sa nestretla a ani nepočula o hromadnej dohode.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    libuš Pozri príspevok
    Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
    Myslíte si, že je to v poriadku?
    Pravdupovediac, ešte som sa s tým nestretla, ale hneď mi napadlo, boli títo zamestnanci nahlásení na SP?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    libuš Pozri príspevok
    Ešte ma napadlo, keď pracovali nejakých 5 hodín, mali by mať nárok na stravné???
    záleží, ako to máte ošetrené...dohodári nemajú nárok na SL, ale ak si to vymedzite v smernici, predpise-nikto Vám v tom brániť nemôže

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    libuš Pozri príspevok
    Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
    Myslíte si, že je to v poriadku?
    Osobne som sa s tým tiež nestretla, a napadá mi súvislosť so zákonom o ochrane osobných údajov, keď na jednom papieri má 10 ľudí svoje adresy, rodné čísla, čísla OP a ak to podpisuje za seba, tak si vie prečítať aj údaje o tých ostatných ľuďoch. No tiež mi to nepripadá celkom čisté.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    libuš Pozri príspevok
    Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
    Myslíte si, že je to v poriadku?
    Tak presne ako Evka píše, hromadná dohoda neexistuje a tiež správna otázka od Evky, či zamestnanci na dohode boli prihlásení v soc. poisťovni.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    libuš Pozri príspevok
    Prosím Vás, stretli ste sa už niekto s Hromadnou dohodou o vykonaní práce pre 10 zamestnanov? Zamestnanci vykonávali práce na jednodňovom koncerte. Na dohode (jednom liste papiera) sú uvedení všetci zamestnanci, všetci sú podpísaní, je tam uvedená hod. mzda, daň, čistá mzda a podpis o prevzatí mzdy.
    Myslíte si, že je to v poriadku?
    a keď niektorí z nich boli v evidencii uchádzačov na Úrade práce, ako to tam zdokladovali? hromadnou dohodou?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    libuš Pozri príspevok
    Ešte ma napadlo, keď pracovali nejakých 5 hodín, mali by mať nárok na stravné???
    Sú to dohodári, takže iba ak by ste rozšírili okruh osôb ktorým poskytnete stravu, tak áno.
    (7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
    a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
    b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
    c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.

    libuš je offline (nepripojený) libuš

    libuš
    Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    libuš Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za odpovede týkajúce sa stravného. Čo si ešte myslíte o tej hromadnej dohode? Myslíte si, že to tak môžme nechať?
    ja si myslím, že by bolo lepšie, keby mal každý osobitne, veď urobiť jednu predtlač a prepisovať len osobné údaje

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Dana7 Pozri príspevok
    Osobne som sa s tým tiež nestretla, a napadá mi súvislosť so zákonom o ochrane osobných údajov, keď na jednom papieri má 10 ľudí svoje adresy, rodné čísla, čísla OP a ak to podpisuje za seba, tak si vie prečítať aj údaje o tých ostatných ľuďoch. No tiež mi to nepripadá celkom čisté.
    ja ku každej pracovnej zmluve a dohode vypisujem Súhlas na spracovanie osobných údajov, ak tú hromadnú dohodu dostanú všetci čo sú na nej, nie je to v poriadku. Porušuje sa tu Zákon o ochrane osobných údajov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.