Zavrieť

Porady

JU a zalohova faktura

Mam na vas prosbu je mi jasne ako sa vystavuje zalohova a ostra faktura v JU ak ide o platitela DPH. Ale rovnako to spravit aj pri neplatitelovi DPH,ktory vystavuje fakturu tiez neplatitelovi DPH? Klient si poziadal o zalohu 150 tis. v novembri 2008, na ktoru vystavil fakturu a o par dni mu prisla na bankovy ucet. Mal vystavit ostru fakturu na tuto sumu a do uctovnictva dat len tuto ostru fakturu? Cely obchod bude ukonceny v marci 2009, ked sa vystavi faktura na celu sumu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Francy Pozri príspevok
    Mam na vas prosbu je mi jasne ako sa vystavuje zalohova a ostra faktura v JU ak ide o platitela DPH. Ale rovnako to spravit aj pri neplatitelovi DPH,ktory vystavuje fakturu tiez neplatitelovi DPH? Klient si poziadal o zalohu 150 tis. v novembri 2008, na ktoru vystavil fakturu a o par dni mu prisla na bankovy ucet. Mal vystavit ostru fakturu na tuto sumu a do uctovnictva dat len tuto ostru fakturu? Cely obchod bude ukonceny v marci 2009, ked sa vystavi faktura na celu sumu.
    Nie, faktúru k prijatej zálohe sme povinní( podľa Zákona o dph) vystaviť len ak sme platiteľmi dph.

    Francy je offline (nepripojený) Francy

    Francy
    Dakujem. Cize nemala byt vystavena ani zalohova faktura ani ostra faktura na tu sumu? Ako mam teda zauctovat prijem Sk 150tis. na bankovy ucet?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Francy Pozri príspevok
    Dakujem. Cize nemala byt vystavena ani zalohova faktura ani ostra faktura na tu sumu? Ako mam teda zauctovat prijem Sk 150tis. na bankovy ucet?
    Zálohová áno, ale ja som písala o faktúre z prijatej zálohy.

    Francy je offline (nepripojený) Francy

    Francy
    Jaj.Cize potom vlastne uz len vystavi v marci 2009 celkovu fakturu,kde bude mat odpocitanu zalohu. Dakujem za radu.

    JU a zalohova faktura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.