Zavrieť

Porady

Ako previesť odberné miesto elektriky na nového užívateľa, ak starý nie je súčinný?

Zdravím. V starších diskusiách sa mi nepodarilo nájsť celkom jasnú odpoveď, ako má nový vlastník bytu na seba prepísať elektriku po dražbe bytu. Dražba nebola napadnutá, LV je už prevedené, naťahuje sa už len vypratanie. Elektrárne otázku odbili tým, že potrebujú číslo zmluvy a súhlas predchádzajúceho odberateľa, bez toho ľutujú ale nemôžu. Vďaka za akýkoľvek tip.
Naposledy upravil johnyjohn : 07.12.17 at 09:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    zozen si udaje byvaleho..... zozen "herca" ktory hlasovo zahra stareho majitela a cez telefon prehlasite na teba...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    johnyjohn A nemáš nejaký tip ako zistiť číslo zmluvy? Osobné údaje viem...
    dmc dodavatel na infolinke vie cislo zmluvy vedia najst podla mena
    dmc zavolal som teraz na dodavatela elektrickej energie - SPP a pytal som sa na tento problem. Ak stary majitel odmieta miesto odhlasit a nespolupracuje treba osobne prist na pobocku dodavatela elektrickej energie spolu s rozhodnutim o drazbe a listom vlastnictva + obciansky preukaz. Na pobocne spisu ziadost a poslu ziadost o vyjdrenie sa byvalemu majitelovi ktory ak sa neozve tak bezproblemov prepisu odberne miesto na noveho majitela (vlastnika) nehnutelnosti v ktorom je odberne miesto.
    johnyjohn Vďaka za tipy.
      zbaliť

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Vseobecne obch. podmienky pre odber elektriky: https://www.zse.sk/documents/1386624...E_31122017.pdf

    Bod 5.2.6: Odberatel je povinny preukázať počas trvania Zmluvy na výzvu Dodávateľa do 20 dní od doručenia výzvy trvanie užívacieho práva k dotknutej nehnuteľnosti alebo trvajúci súhlas vlastníka podľa bodu 5.2.5 tohto bodu OP, najmä ak vlastník trvanie tohto práva alebo súhlasu pred Dodávateľom spochybní,

    Bod 13.3.7: Dodavatel ma pravo odstupit od zmluvy v pripade nesplnenia si povinnosti Odberateľa podľa čl. V. bod 5.2.6 OP

    Bod 13.3.10:
    Dodavatel ma pravo odstupit od zmluvy v pripade ak uzatvorenie zmluvy o združenej dodávke elektriny k odbernému miestu Odberateľa, ktorý nie je vlastníkom dotknutej nehnuteľnosti, požaduje vlastník dotknutej nehnuteľnosti a Odberateľ je zároveň v omeškaní s úhradou preddavkovej platby a/alebo nedoplatku z vyúčtovacej faktúry podľa Zmluvy o viac ako 10 dni
    Naposledy upravil Jakubec : 07.12.17 at 10:59 Dôvod: preklep
    johnyjohn Vďaka za dobrý nápad.

    Ako previesť odberné miesto elektriky na nového užívateľa, ak starý nie je súčinný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.