Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa - nedoplatok

prišiel mi doporučený list, že som v soc. poisťovni dlžná 2899,-sk za mesiac október 2006 a október 2007

od 1.1.2006 som SZČO a platila som si odvody do soc. poisťovne

od 9.10.2006 som PN až doteraz, nemocenské dávky mi vyplácali do 7.10.2007 a od 8.10.2007 mám schválený invalidný dôchodok na 45% postihnutia, ale rozhodnutie som ešte nedostala


podľa všetkého som si mala od 8.10.2007 platiť sociálne odvody, aj keď som ešte PN, rozhodnutie o invalidnom dôchodku môžem čakať do 1 roka
dnes som bola v sociálke, tá referentka, ktorá mi poslala ten dopis je na dovolenke,príde až v pondelok

oslobodená od platenia odvodov by som bola iba vtedy, ak by som mala mieru postihnutia invalidného dôchodku 71%, ale ak by som mala v ruke rozhodnutie, že mi bol priznaný ID,

keďže mám iba 45% tak treba naďalej platiť odvody

to znamená, že ak mi vypočítajú 45% invalidného dôchodku,čo je asi 2800,-sk, tak by som mala odvádzať odvody vyše 2800,-sk ako SZĆO
je to dobrá somarina, to sa potom vôbec neoplatí mať popri živnosti invalidný dôchodok

na úrad práce sa nemôžem prihlásiť, lebo som PN a nedostala by som žiadnu podporu v nezamestnanosti, lebo nemám platené odvody do fondu nezamestnanosti za posledných 4 rokov 3 roky

Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne, ak poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky.

mám zrušiť alebo pozastaviť živnosť, ukončiť PN a prihlásiť sa na úrad práce, ale potom, ak nebudem poberať podporu, tak sa mi tá doba, ktorú budem evidovaná na ÚP nebude započítavať do odpracovaných rokov a do dôchodku

zamestnať sa nemám šancu, lebo som ŤZP, mám dve barle, som celiatička a neustále chodím po lekároch, teraz ma čaká asi 3 týždňová hospitalizácia a potom liečenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    tak som ten nedoplatok nakoniec musela zaplatiť, lebo som bola dobrovoľne poistená a od 8.10.2007 som si už musela platiť odvody,bolo skoro 10tisíc

    dodatočné odhlásenie neexistuje, tak som sa musela dnešným dňom odhlásiť, lebo teraz som na PN, ale nepoberám nemocenské dávky a nemala by som si z čoho platiť mesačne 2848,-sk odvody do sociálnej poisťovne
    toto obdobie sa mi nebude započítavať do odpracovaných rokov a do dôchodku

    Sociálna poisťovňa - nedoplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.