Zavrieť

Porady

popri podnikaní chcem aj brigádovať

dobrý deň
nakoľko sa mi veľmi nedarí v podnikaní chcem si nájsť brigádu v obchode. povedali mi že je to problém ked som živnostník nemôžem blokovať v reg. pokladni. čo si mám ešte vybaviť?
to mi povedali v obchode kde som sa prihlásila na brigádu/ dohoda o vykonaní práce/. Nechápem to ani ja len som si myslela že niečo mi snáď ušlo ked sa tak všetko mení ale nedáva to ani mne logiku. preto som sa pýtala.
Naposledy upravil molnarova2 : 08.12.14 at 12:30
marjankaj Nemáš na to kvalifikáciu alebo čo???? Tak si urob na to školenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    A to uz je aky blud?

    Zakon o ERP nezakazuje pouzivat ERP (blokovat) zamestnancom, ktory je zaroven aj zivnostnik.

    Ci ty si sa ponukala, ze budes "brigadovat na zivnost"? - dopln do svojej otazky podrobnosti.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak budeš v obchode zamestnaný normálne na dohodu o pracovnej činnosti, stávaš sa ich "zamestnancom" a môžeš obsluhovať ERP - nezávisle na tom, či máš otvorenú živnosť.

    Ak však chceš poskytovať svoje služby ako živnostník, t.j. budeš im fakturovať, tak je to už otázne.

    Aj ked nevidím dôvod, prečo by nemohol obsluhovať ich ERP - však by fakturoval svoje služby, tam patrí aj obsluha ERP - nepredával by predsa vlastný tovar.
    Prípadne treba rozšíriť živnosť o činnosť - obsluha EPR - čo je však pritiahnuté za vlasy
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Jarka, to nemyslíš vážne, aby živnostník faktproval inému živnostníkovi obsluhu ERP ,,,
    jslancik
    kn-alka však som tam pricapila až troch vyrehotaných smajlíkov
    kn-alka Myslela som však na fakturáciu poskytnutých služieb vrátane obsluhy ERP
    Cobra99 no veď kľudne to môže vyfakturovať ako "Selektívne stláčanie klávesových spínačov"
      zbaliť

    popri podnikaní chcem aj brigádovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.