Zavrieť

Porady

ZDRAVIE

Potrebovala by som poradiť čo môže chorý so zápalom podžaludkovej žľazy - pankreatitídou jesť, aby sa problémy nezopakovali. I keď hľadám na internete zatiaľ sa mi nepodarilo nájť nijaké dobré rady. Poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Moja sestra má problémy s pankreasom a doporučovali jej oddelené stravovanie (delená strava). A diéta.

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Velmi prisna dieta. Menastne, na vode a pare, nedrazdive - ako pre babatka, ktore presli na tuhu stravu.. V podstate si musi aj sam vysledovat, co a kedy znasa. Su obdobia, ked moze byt jogurt, mlieko, tvaroh a inokedy nie. Masla a oleja minimalme, najlepsie olivovy. Niekto znasa surove ovocie a zeleninu, niekto varenu, niekto ziadnu. Kompoty len z takeho ovocia, kde sa da vybrat kostka /nie jahody a maliny/. Ziadne kysle uhorky a calamady. Setriaca dieta, bez alkoholu a fajcenia. Bylinkove caje a nesytena mineralka /ak.../. A pokoj, ziaden stres. Ziadne tepovanie kobercov a podobe, aby sa takto pankreas nepodrazdil zvonka a pod.....
    A pevnu volu!

    Yaya je offline (nepripojený) Yaya

    Yaya
    janasv to vystihla. Ja dodávam, že ten tuk naozaj symbolicky, len aby sa vitamíny rozpustili. A trvalá zmena životosprávy, to je stav trvalý. A ešte malé porcie jedla. Ostatné súhlas. Želám - nech sa to nezhoršuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.