Zavrieť

Porady

fa roku 2009 ale tykajuca sa prac za r.2008

ahojte,

mam taky problem, prevzala som dnes ucto v hroznom stave a hned pri 1.dodavatel.fa citam: datum zdanitel.plnenia 30.01.2009 ale v texte ze ide o prace odvedene za sept.-dec.2008. tak teraz neviem, podla mna to patri do nakl. roka 2008, ale zas co ten datum zdanitel.plnenia jan.2009?

poradite mi prosim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    emula1 Pozri príspevok
    ahojte,

    mam taky problem, prevzala som dnes ucto v hroznom stave a hned pri 1.dodavatel.fa citam: datum zdanitel.plnenia 30.01.2009 ale v texte ze ide o prace odvedene za sept.-dec.2008. tak teraz neviem, podla mna to patri do nakl. roka 2008, ale zas co ten datum zdanitel.plnenia jan.2009?

    poradite mi prosim?
    Popravde, aj mne to príde trošku divné, dátum zdan. plnenia / dátum dodania by mal by zhodný so službou kedy bola dodaná (v tomto prípade r. 2008). Asi by som kontaktovala danú firmu a žiadala o vysvetlenie, prípadne prerobenie faktúry (i keď sa im to určite nebude páčiť), pretože v tomto prípade, to vyzerá na nevyfakturovanú dodávku a účtovala by som ju na účet 326. (práce prevedené, ale v starom roku ešte nevyfakturované)

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    emula1 Pozri príspevok
    ahojte,

    mam taky problem, prevzala som dnes ucto v hroznom stave a hned pri 1.dodavatel.fa citam: datum zdanitel.plnenia 30.01.2009 ale v texte ze ide o prace odvedene za sept.-dec.2008. tak teraz neviem, podla mna to patri do nakl. roka 2008, ale zas co ten datum zdanitel.plnenia jan.2009?

    poradite mi prosim?
    Práce boli vykonané v r.2008, protokol o prevzatí prác ( a tým aj dátum zdaniteľného plnenia) bol podpísaný v januári.
    U Vás to nákladovo patrí do r.2008. DPH do 1/09.

    fa roku 2009 ale tykajuca sa prac za r.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.