Zavrieť

Porady

Organizačná zložka podniku zahraničnej osoby

Spoločnosť s.r.o. z Čiech si zriadila na Slovensku orgnizačnú zložku podniku zahraničnej osoby. Zamestnancov z Čiech dočasne presunie na SR a tak isto táto org.zložka podniku zahr.osoby bude prijímať zamestnancov zo Slovenska a taktiež budú na dočasnom pracovnom pomere prijímaní zamestnanci z iných štátov EÚ (z iných spoločností) do tejto org.zložky na Slovensku. Zaujíma ma:

- v prípade zamestnancov z Čiech (z pôvodnej spoločnosti), ktorí budú pridelení na dočasnú prácu v org.zložky podniku zahr.osoby v SR, kto bude za nich robiť výplaty a kto bude odvádzať dane a odvody

- v prípade nových zamestnancov zo SR v tejto org.zložky na SR (myslím, že by mzdy, odvody, dane mala realizovať zložka v SR, ale môžem sa mýliť)

- v prípade dočasne pridelených na výkon práce z iných spoločností z EÚ kto bude robiť mzdy, odvody, dane

- v prípade dočasne pridelených na výkon práce z iných spoločností zo Slovenska kto bude robiť mzdy, odvody, dane.

Je to náročná otázka, ale skúsite mi pomôcť? Potrebujem naozaj pomoc aj s odkazom na zákon - paragraf. Ide o veľkú spoločnosť a skúšam to najprv v našej Porade, ale ak sa mi nebude dať poradiť budem sa musiť pýtať po úradoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Volala som na DÚ, aj na zdr. poisť. a všade som sa stretla: "neviem, asi" Skúste mi prosím vás poradiť.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Natka, pracujem pre jednu organizačnú zložku a tam to funguje tak, že mzdy spracováva každý za svojich zamestnancov. Ak mi pošle zamestnancov šéf zo svojej spoločnosti v ČR, tak mzdy sa im rátajú v ČR. A to že pracovali pre našu org. zložku na Slovensku sa vyrieši prefakturáciou poskytnutých služieb, v ktorých sú zakalkulované i náklady na mzdy.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    jamajka
    Natka, pracujem pre jednu organizačnú zložku a tam to funguje tak, že mzdy spracováva každý za svojich zamestnancov. Ak mi pošle zamestnancov šéf zo svojej spoločnosti v ČR, tak mzdy sa im rátajú v ČR. A to že pracovali pre našu org. zložku na Slovensku sa vyrieši prefakturáciou poskytnutých služieb, v ktorých sú zakalkulované i náklady na mzdy.
    Som ti vďačná, že si sa ozvala, bola by som rada, keby sa ešte niekto pripojil, zatiaľ, kým budem hľadať nejaký zákon o tom.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    § 58 odst. 5 ZP hovorí, že počas dočasného pridelenia poskytuje zamestnacovi mzdu .... zamestnávateľ, ktorý zamestnanca dočasne pridelil
    Z hľadiska platenia odvodov by som upozornila , že pokiaľ zamestnaci nemajú vystavení formulár E101, odvody sa platia v krajine, kde je ich miesto výkonu práce.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    ebeš Pozri príspevok
    § 58 odst. 5 ZP hovorí, že počas dočasného pridelenia poskytuje zamestnacovi mzdu .... zamestnávateľ, ktorý zamestnanca dočasne pridelil
    Z hľadiska platenia odvodov by som upozornila , že pokiaľ zamestnaci nemajú vystavení formulár E101, odvody sa platia v krajine, kde je ich miesto výkonu práce.
    Ďakujem, mám už trošku jasnejšie v tom, ale rada by som bola, keby sa ešte niekto pripojil k danej téme, isto nás existuje viac, čo robia s organizačnou zložkou.

    Organizačná zložka podniku zahraničnej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.