Zavrieť

Porady

vedúca vychovávateľka

Dobrý večer, o ŠKD sa hovorí málo,ale vie mi niekto povedať ako je to s funkciou vedúcej vychovávateľky , prebieha konkurz,alebo ju menuje, poverí riaditeľ? Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mjarka je offline (nepripojený) mjarka

mjarka
Vedúca vychovávateľka patrí medzi ostatných vedúcoch zamestnancov školy. Obsadzovanie týchto funkcií upravuje § 4 ods. 6 zák. 596/2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve....
"Výberové konanie na vymenovanie ostatných vedúcich zamestnancov školy alebo školského zariadenia sa uskutočňuje podľa osobitného predpisu. " Týmto osobitným predpisom je Zákon č. 552/2003 Z. z., presne § 5 zák. 552/2003: "Miesto vedúceho zamestnanca, ktorý vykonáva funkciu štatutárneho orgánu u zamestnávateľa uvedeného v § 1 ods. 2, a miesto ďalšieho vedúceho zamestnanca, u ktorého to určí pracovný poriadok, sa obsadzuje na základe výsledku výberového konania; to neplatí ak osobitný predpis12) ustanovuje voľbu alebo vymenovanie vedúceho zamestnanca kolektívnym orgánom.
Teda ak máte v pracpvnom poriadku určené, že miesto vedúcej vychovávateľky sa obsadzuje na základne výberového konania, musí zamestnávateľ vyhlásiť na toto miesto výberové konanie. Ak to v pracovnom poriadku určené nie je, výberové konanie nebudete robiť.

mia0 je offline (nepripojený) mia0

mia0
gerda Pozri príspevok
Dobrý večer, o ŠKD sa hovorí málo,ale vie mi niekto povedať ako je to s funkciou vedúcej vychovávateľky , prebieha konkurz,alebo ju menuje, poverí riaditeľ? Ďakujem
...a za akých podmienok sa menuje vedúca vychovávateľka? Niekde som počula, že od počtu detí v šk. zariadení 51....kde to nájdem presne?

vedúca vychovávateľka

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.