Zavrieť

Porady

Turniansky hrad

1. máj sa chystáme na Turniansky hrad. viete mi niekto poradiť /asi najskôr z Košíc a okolia / odkiaľ sa dá najlepšie vystúpiť na hrad pešo. Poznám len cestu zo Zádielskej doliny, ale radšej by sme išli z Turne n/Bodvou. Všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Som síce z Košíc ale do Turni som chodila do školy takže dosť to tam poznám najlepšia cesta je priamo z hlavnej cesta ako je Turňa nad Bodvou odbočiť do dediny Háj, Hačava neviem z ktorej strany pôjdeš keď z Košíc tak doprava a keď z Rožňavy tak doľava. Síce po hlavnej ceste obchádzaš Turňu ale je tam veľká križovatka s autobusovými zastávkami takže je to ľahké. Alebo zaparkovať pod hradom sú tam novopostavený domy patria k Turni. Cesta hore je lepšie odzadu čiže cez dedinu Háj. Dávajte pozor na hadov je ich tam veľa aj keď neviem či nesú až v lete. Prajem Vám príjemný výlet.

    helvécia je offline (nepripojený) helvécia

    helvécia
    Monika vďaka, určite mi to pomôže, na nete som našla veľa informácií o hrade, ale cestu nie. Cez veľkonočné sviatky som bola v Zádielskej doline prvýkrát a bola som prírodou úplne očarená. Tam pri Zádielskej chate sme si vybrali ďalší cieľ našej túry, len od Zádielskej chaty sú to cca 4,5 hod., čo sa mi zdalo dosť. Pôjdem z Košíc, veľmi si mi pomohla. Pá

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - najkratsia cesta k hradu je z obce Turna nad Bodvou po modrej turistickej znacke (po ceste mezi zahradami)

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Vidíš olybaba našla kratšiu cestu predtým vyznačené nebolo my sme chodili zo zadu cez dedinu Háj - asi bude kratšia cesta cez záhrady ako sú postavené tie nové domy predtým cez záhrady sa nedalo chodiť asi v dnešnej dobe áno. Ja som tam bola hore asi pred 10 rokmi.

    helvécia je offline (nepripojený) helvécia

    helvécia
    Vďaka za navigáciu, už len aby vyšlo počasie a bude super. Ešte pekný zvyšok víkendu.

    helvécia je offline (nepripojený) helvécia

    helvécia
    olybaba Pozri príspevok
    pozdravujem,
    - najkratsia cesta k hradu je z obce Turna nad Bodvou po modrej turistickej znacke (po ceste mezi zahradami)

    Ahoj ! Ešte raz ďakujem, cestu na hrad sme zvládlo presne ako si mi napísala. Okrem hradu sme boli aj v obci Háj pozrieť Anjela a pri Hájskych vodopádoch, počasie sa vydarilo, proste deň ako namaľovaný. Doporučujem !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.