Zavrieť

Porady

Náhrady za lekárske vyšetrenie

Ahojte. Chcem sa poradiť či môžem zamestnancovi preplatiť potvrdenie od lekára. Bol si totiž potvrdiť prihlašku na vodičský kurz, teda či je sposobilí alebo nie a neviem či mu to môžem preplatiť alebe nie, kedže tam bol v osobnom voľne. A tiež ako to zaučtujem v jeho mzde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alca20 Pozri príspevok
    Ahojte. Chcem sa poradiť či môžem zamestnancovi preplatiť potvrdenie od lekára. Bol si totiž potvrdiť prihlašku na vodičský kurz, teda či je sposobilí alebo nie a neviem či mu to môžem preplatiť alebe nie, kedže tam bol v osobnom voľne. A tiež ako to zaučtujem v jeho mzde.
    Nie je to prekážka v práci podľa § 141 ZP.

    Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

    Alca20
    Ale on za to potvrdenie zaplatil určitu sumu a ten kurz potrebuje na výkon svojho pracovného zaradenia tak môžem mu to pretplatiť ked mi dá potvrdenie o zaplatení

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alca20 Pozri príspevok
    Ale on za to potvrdenie zaplatil určitu sumu a ten kurz potrebuje na výkon svojho pracovného zaradenia tak môžem mu to pretplatiť ked mi dá potvrdenie o zaplatení
    Neporozumela som celkom, napísala si to dosť nejasne, pochopila som to, že mu chceš preplatiť prekážku v práci, taký je aj názov témy. Ak tú prehliadku, to môžeš, ale bude to jeho príjem.
    Naposledy upravil Tweety : 14.01.09 at 12:50 Dôvod: gram.úprava z nepríjmu, príjem

    Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

    Alca20
    Dakujem pekne. A nevedela by si mi tiež ako to bude teda zaučtované v jeho mzde??? Budem s toho odvádzať aj odvody a daň alebo to prirátam len k čistéj mzde. Ale pokial to zarhniem do príjmu tak zdaniť to musím, že??? A tiež kde sa dá najsť niečo o takýchto náhradach. Prešla som celý ZP ake nič podobné také som nenašla.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    To sú dve veci? Preplatenie času čo bol u lekára a sumu ktorú zaplatil za ošetrenie. Ako BT tvrdím že mu patria obe dávky.
    § 6, bod 11 Zákona č. 124/2006 o BOZP - "Náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady nesmie presunúť na zamestnanca".

    Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

    Alca20
    Re: Náhrady za lekárske vyšetrenie
    To sú dve veci? Preplatenie času čo bol u lekára a sumu ktorú zaplatil za ošetrenie. Ako BT tvrdím že mu patria obe dávky.
    § 6, bod 11 Zákona č. 124/2006 o BOZP - "Náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady nesmie presunúť na zamestnanca".


    Ale patrí mu tá nahrada za ten čas ked tam bol vo svojom osobnom voľne????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alca20 Pozri príspevok
    Re: Náhrady za lekárske vyšetrenie
    To sú dve veci? Preplatenie času čo bol u lekára a sumu ktorú zaplatil za ošetrenie. Ako BT tvrdím že mu patria obe dávky.
    § 6, bod 11 Zákona č. 124/2006 o BOZP - "Náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady nesmie presunúť na zamestnanca".


    Ale patrí mu tá nahrada za ten čas ked tam bol vo svojom osobnom voľne????
    Nie, ak nebol v pracovnom čase, tak nebola žiadna prekážka v práci, nemáš čo preplatiť.

    Náhrady za lekárske vyšetrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.