Zavrieť

Porady

Poradíte ???

ad1) Sklo do zvar.kukly 527/AE či 501/AE?
Zvar.kukla pridelená zamestnancovi v rámci BOZP. Podpísal prevzatie ...

ad2) Účet 341/AE- zostatok na strane MD, nevysporiadaný, nakoľko firma v predch. roku vykázala stratu a teda zrážkovú daň z úroku nebolo s čím započítať,čiže v DP PO bol preplatok 7,- Sk, ... mám to nejako "účtovne upratať", alebo zostáva dovtedy na MD, kým DÚ nevykompenzuje s príp. daň.nedoplatkom, alebo nevráti (nad 100,- Sk) ???

Druhá otázka je mimo okruhu prvej otázky, čiže účt. tr. 5xx, tak sa hlboko ospravedlňujem, no chcela som mať pokope

Ďakujem, príjemný večer ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Jelena Pozri príspevok
    ad1) Sklo do zvar.kukly 527/AE či 501/AE?
    Zvar.kukla pridelená zamestnancovi v rámci BOZP. Podpísal prevzatie ...

    ad2) Účet 341/AE- zostatok na strane MD, nevysporiadaný, nakoľko firma v predch. roku vykázala stratu a teda zrážkovú daň z úroku nebolo s čím započítať,čiže v DP PO bol preplatok 7,- Sk, ... mám to nejako "účtovne upratať", alebo zostáva dovtedy na MD, kým DÚ nevykompenzuje s príp. daň.nedoplatkom, alebo nevráti (nad 100,- Sk) ???

    Druhá otázka je mimo okruhu prvej otázky, čiže účt. tr. 5xx, tak sa hlboko ospravedlňujem, no chcela som mať pokope

    Ďakujem, príjemný večer ...
    Ak 7 Sk bolo v r. 2007 uvedené v daň. priznaní ako zaplatená daň zrážkou, tak to treba nechať v účtovníctve a ak za r. 2008 bude daň na zaplatenie, tak zaplatíte o 7 Sk menej.
    Ak 7 Sk nebolo v r. 2007 uvedené v DP, potom môžeš zaúčtovať do nákladov 59x/341 (pozri do účt. osnovy).

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    7,- Sk bolo uvedené v DP ...,

    ... Ďakujem veľmi pekne ...

    ešte poprosím niekoho o odpoveď na prvú otázku

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Jelena Pozri príspevok
    ad1) Sklo do zvar.kukly 527/AE či 501/AE?
    Zvar.kukla pridelená zamestnancovi v rámci BOZP. Podpísal prevzatie ...
    Na poskytovanie ochranných pracovných pomôcok by ste mali mať vypracovanú smernicu, z ktorej by bolo zrejmé, že zváračská kukla je OOPP (podľa môjho názoru - je). Ak to tak máte, potom OOPP sa účtujú na 527.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.