Zavrieť

Porady

riesenie rekonstrukcie malej kupelne v panelovom dome

Zdravim,

chystame sa prerabat byt v panelaku a najvecsi problem mame s kupelnou a wc. su to dost male priestory a tuzime po vecsej rohovej vani, cize mame mensi problem. Vela ludi mi radi spojit wc a kupelnu, ale niesom si isty ci je to to prave orechove. v prilohe prikladam podorys a moj prvy navrh ako zvecsit kupelnu... pri nom som zrusil dvere do kuchyne a pouzil sa kus chodby. jedna z nevyhod je, ze do kuchyne sa da ist uz len cez obyvacku a navyse zase je spojene wc a kupelna.

skuste prosim niekto poradit ako najlepsie poriesit tento problem, popripade navrhnut rozlozenie.


thx
kupelna.JPG  
kupelna1.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Opačne ako doteraz--do chodby rozšír kúpelku- WC zachovaj a aj dvere do kuchyne ostanú. - pračka do kúpelky k umývadlu.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    jajko50 Pozri príspevok
    Opačne ako doteraz--do chodby rozšír kúpelku- WC zachovaj a aj dvere do kuchyne ostanú. - pračka do kúpelky k umývadlu.
    Nie celkom súhlasím s týmto riešením a to z dôvodu toho, že predpokladám v ľavo je vchod do nejakej miestnosti. Z prvého výkresu nie je mi celkom jasná celková dispozícia bytu...kde je vstup do bytu a ostatných miestností. Môj názor na spojenie WC s kúpelňou nie je najlepšie riešenie ta by som robila iba v RD. Ak budem môcť rada poradím.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Ešte niečo, ak nemáš nakreslenú celú dispozíciu bytu, uveď aspoň konštrukčný systém v akom je blok stavaný, koľko podlažný,ktoré podlažie obývaš (napr: T08 B atď).

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mikromel Pozri príspevok
    Zdravim,

    chystame sa prerabat byt v panelaku a najvecsi problem mame s kupelnou a wc. su to dost male priestory a tuzime po vecsej rohovej vani, cize mame mensi problem. Vela ludi mi radi spojit wc a kupelnu, ale niesom si isty ci je to to prave orechove. v prilohe prikladam podorys a moj prvy navrh ako zvecsit kupelnu... pri nom som zrusil dvere do kuchyne a pouzil sa kus chodby. jedna z nevyhod je, ze do kuchyne sa da ist uz len cez obyvacku a navyse zase je spojene wc a kupelna.

    skuste prosim niekto poradit ako najlepsie poriesit tento problem, popripade navrhnut rozlozenie.


    thx
    Len pár pripomienok:

    1. spojiť kúpeľňu a WC len v prípade, ak máte v byte ešte jedno WC - pozri tému:

    http://www.porada.sk/t100407-spolocn...-oddelene.html

    2. rohovú vaňu do malej panelákovej kúpeľne je podľa mňa nezmysel. Ošiaľ z rohovej vane prejde do roka a potom sa v nej budete len sprchovať. V rohovej vani minieš nehorázne množstvo vody, ak sa budeš chcieť kúpať. Do malej kúpeľne by som dal len sprchový kút. Koľkokrát do roka sa teraz kúpete v napustenej vani?

    3. Je nepraktické chodiť do kuchyne cez obývačku, to už radšej by som zrušil dvere do kuchyne z obývačky.

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Suhlasim, urcite dolezitejsi ako rohova vana je sprchovy kut. Sprchujeme sa kazdy den ale vanu vyuzivame iba na pranie velkych veci co nevojdu do pracky, na kupanie deti a na vianoce na kapra :-)

    mikromel je offline (nepripojený) mikromel

    mikromel
    vdaka za odpovede.

    prikladam podory(i)s celeho bytu nech sa da nato lepsie pozriet.

    Tiez uz som zacal zvazovat ze rohova vane je prebytocna. v tom pripade by ani nebolo nutne nieco spajat a rozsirovat. Ale ked uz ideme prerabat, chceme to co najlepsie poriesit...
    podorys0.jpg  

    martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

    martina2907
    Podla nakresu vidim, ze mame rovnake (povodne) riesenie kupelne a WC, cim to asi bude? Zeby to malo nieco spolocne so slovom "panelak"? Riesime tuto otazku tiez, spajat - nespajat, vana - sprchac... a dospeli sme k rozhodnutiu: nespajat, ale aby sme boli spokojni vsetci, tak vana ostava, ale klasicka s rozsirenim pre vacsi priestor pri sprchovani (Dodona od Vagnerplastu) a chtiac nechtiac aj pracka v kupelni...co uz...kedze nielen kupelne su mensich rozmerov, ale aj kuchyne...

    elixia je offline (nepripojený) elixia

    elixia
    Dobry vecer, viete mi konkretnejsie popisat nevyhody prechadzania do kuchyne iba cez obyvacku? Riesime tiez rekonstrukciu bytu a jedna z moznosti je zrusit taku tu uzku chodbicku do kuchyne a o tento priestor rozsirit kupelnu...ale tym padom by bol vstup do kuchyne len cez obyvacku,kde by museli byt dvoje dveri..skusim prilozit priblizny nakres,pre lepsiu predstavu
    predtym.jpg  
    potom.jpg  
    1/1

    ascari je offline (nepripojený) ascari

    ascari
    Podľa mňa to má na jednej strane výhody väčšej kúpelne ale zase aj nevýhody prístupu do kuchyne, bude veľmi dôležité ako rozmiestniš v obývačke nábytok, sedačku..
    Ako často nakupuješ? Predstav si plné igelitky nákupu ktoré nesieš do chladničky cez obývačku..
    Ja by som do tej prestavby asi šiel, samozrejme s vedomím horšej variability v obývačke.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    elixia Pozri príspevok
    Dobry vecer, viete mi konkretnejsie popisat nevyhody prechadzania do kuchyne iba cez obyvacku? Riesime tiez rekonstrukciu bytu a jedna z moznosti je zrusit taku tu uzku chodbicku do kuchyne a o tento priestor rozsirit kupelnu...ale tym padom by bol vstup do kuchyne len cez obyvacku,kde by museli byt dvoje dveri..skusim prilozit priblizny nakres,pre lepsiu predstavu

    Takto sme to riešili aj my a som spokojná i ked sme sedačku museli dať oproti dverám do rohu a vyrezať otvor do kuchyne.

    elixia je offline (nepripojený) elixia

    elixia
    S tymi nakupmi ma to uz napadlo,tak isto bude treba vsetky skrinky,spotrebice atd. trepat cez obyvacku...ale v panelaku si clovek nenavybera,vzdy je jedno na ukor druheho..v kazdom pripade dakujem za nazor.

    elixia je offline (nepripojený) elixia

    elixia
    ALDA Pozri príspevok
    Takto sme to riešili aj my a som spokojná i ked sme sedačku museli dať oproti dverám do rohu a vyrezať otvor do kuchyne.
    Takze mate tiez dvoje dveri v obyvacke? Na tu kratku stenu medzi dverami by som asi len skrinku s tv dala a sedacku oproti...

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    elixia Pozri príspevok
    Takze mate tiez dvoje dveri v obyvacke? Na tu kratku stenu medzi dverami by som asi len skrinku s tv dala a sedacku oproti...
    Nemáme dvoje dverí, do obývačky z chodby iba rám a z obýv. do kuchyne oblúk a všetko bez dverí.

    elixia je offline (nepripojený) elixia

    elixia
    ALDA Pozri príspevok
    Nemáme dvoje dverí, do obývačky z chodby iba rám a z obýv. do kuchyne oblúk a všetko bez dverí.
    Aha,rozumiem.dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.